Rockgrupp HETERO plaadiesitluskontsert

HETERO PLAKAT KODULEHT
  1. detsembril nägi ilmavalgust kauaoodatud stuudioalbum rokk-ansamblilt Hetero.

1980. aastal Võrus asutatud ansambel on publikut hullutanud loomishetkest alates, olles pinnuks silmas kõikvõimalikel ametnikel ja ametkondadel, kuid pälvides oma siiruse ja otsekohesuse eest kuulajate jäägitu armastuse.

Plaadil on kokkuvõte eri ajastutel, eri stuudiotes ja erinevates koosseisudes tehtud salvestustest. Lugusid seob Andres Juki jõuline, kuid samas tundlik looja natuur ja kitarrikäsitlus. Merike Müüri ajastu iseloomu eirav otseütlev lüürika väärtustab ka laenlugude rokk-esteetikat. Eesti rokklauljate esikolmikusse kuuluva Peeter „Pepe“ Saare aus ja kompromissitu esitus leiab erilise tähenduslikkuse tema enda poolt kirjutatud „Merikajaka“ valudes ja lootustes, samuti hilisemas ingliskeelses lüürikas. Muusikale hädavajaliku voolusängi vooderdavad Heiki Kelp basskitarril ning Andres Neissar rummidel.

Oluline on, et Hetero loomingu paremik sai nüüd ajaloo vara salve talletatud ja just analoog versioonis vinüülplaadile, mis ei vaja dešifreerimiseks erilisi algoritme peale inimkõrva ning tunnetusaparaadi.

Meelis Jaanimägi

OSTA PILETID