Nikita Korzoun Quartet (EST-FIN)

09. märts 2024
19:00
10-15€
Nikita_Korzoun_09mar_555x800

Nikita Korzoun – saksofon
Lota-Loviisa Rohtla – kontrabass
Ilari Mäkelä – klaver
Severi Sorjonen – trummid

Nikita Korzoun Quartet koosneb noortest aga ennast juba skeenestõestanud džässmuusikutest. Kvarteti liikmed on Nikita jaoks ennekõike sõbrad ja mentorid, kellelt saab Nikita siiamaani häid ideid ja ka suure osa motivatsioonist, et enda muusikat kuulajaskonnale edastada. Kollektiivi uute liikmetega Nikita sai tuttavaks õppides Soomes Sibeliuse Akadeemias. Helikeelte segu Eesti ja Soome jazzitraditsioonidest annab kuulajale värsket kõla ning paneb sõrmetega nipsutama palade käigus. Läbi muusika ja lavalise oleku kaudu suudab kvartett enda sooja energiat kanda edasi ka publikule.

“If there is one young musician from Estonia that I see making an important contribution to the art form of jazz today, it is Mr. Nikita Korzoun.“ – Holger Marjama, pianist ja helilooja

“Nikita Korzoun on juba aastaid paistnud silma erakordse põhjalikkuse ja töökusega, millele suudab konkurentsi pakkuda ainult tema armastus jazzitraditsiooni vastu! Selle tõestuseks olgu kasvõi Philly Joe’s MVP auhind saksofoni kategoorias!” – Reigo Ahven, muusik Philly Joe’s asutaja, Fairmus CEO

“Nikita Korzoun on üks põnevamaid noorema põlvkonna muusikuid meie džässi elus, kes hoiab au sees džässitraditsiooni. Džäss on tema kutsumus ja tuleb vaid suure huviga jälgida, kuidas tema muusikuelu edasi kulgeb.”– -Ivo Heinloo, jazzikriitik (Klassikaraadio)

Saksofonist Nikita Korzoun tundis alati huvi jazzi vastu. Nikita üritab oma mänguga tagasi tuua traditsioonilist jazzi ning lisada kindlasti ka tänapäevaseid teadmisi ja oskusi. Artistidest inspireerivad teda kõige enam Cannonball Adderley, Kenny Garrett, Michael Brecker ja McCoy Tyner. Nikita on esinenud erinevatel festivalidel mille hulgas on rahvusvaheline festival Visioon, Tudengijazz, Jazz Time, Jazzkaar, Jazz Across Borders ja teised. Lisaks sellele võitis ta 2018. aastal Round Table konkurss-kontserdi. 2021. aastal saavutas Uno Naissoo nimelisel konkurssil koosseisuga Mäekalle- Korzoun Duo teise koha. 2023 pälvis ta samal konkursil enda kompositsiooniga „Apfelsoda“ kolmanda koha ning samal aastal oli ta nomineeritud Eesti Jazziauhindadele kategoorias Noor Jazztalent. Nikita on osalenud ka IASJ (International Association of Schools of Jazz) konverentsil Dave Liebmani eestvedamisel, kus täiendas oma oskusi ja teadmisi mängides koos andekate muusikutega ümber maailma. Ta on mänginud koos Dave Liebmani, Jukkis Uotila, Aaron Goldbergi, Anders Jormini, Tim Hagansi ja paljude teistega.

Nikita on teinud koostööd paljude Eesti jazzmaastiku tipptegijatega, kelle hulka kuuluvad Holger Marjamaa, Aleksander Paal, Siim Aimla, Ara Yaralyan, Janno Trump, Ramuel Tafenau, Raul Sööt, Sofia Rubina, Jason Hunter, Jaan Jaanson, Tõnu Naissoo ja teised. Lisaks sellele Nikita on esinenud Eesti ka selliste suuremate koosseisudega nagu New Wind Jazz Orchestra, Estonian Dream Big Band (nii solistina kui ka sektsioonimängijana), Tallinna Politsei Big Band, International Youth Big Band. Välismaalastest on õnnestunud Nikital koos musitseerida selliste tipptegijatega nagu Jussi Lehtonen, Lee Pearson II, Benny Bennack III, Joe Peri, Corcoran Holt, Vernell Brown Jr, Ronald Bruner Jr, Tom van der Zaal, Daan Kleijn, Charlie Porter ja teised.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

OSTA PILETID