Makross (Rootsi)

Makross
🔴 𝐌𝐚𝐤𝐫𝐨𝐬𝐬 (Rootsi)
𝐊𝐫𝐢𝐬𝐭𝐨𝐟𝐟𝐞𝐫 𝐑𝐨𝐬𝐭𝐞𝐝𝐭 – 𝐭𝐫𝐮𝐦𝐦𝐢𝐝
𝐏𝐞𝐭𝐭𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐟𝐭 – 𝐭𝐞𝐧𝐨𝐫𝐬𝐚𝐤𝐬𝐨𝐟𝐨𝐧
𝐉𝐞𝐧𝐬 𝐏𝐞𝐫𝐬𝐬𝐨𝐧 – 𝐚𝐥𝐭𝐬𝐚𝐤𝐬𝐨𝐟𝐨𝐧
𝐀𝐧𝐝𝐫𝐞𝐚𝐬 𝐇𝐞𝐧𝐧𝐢𝐧𝐠𝐬𝐬𝐨𝐧 – 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐚𝐛𝐚𝐬𝐬
Makross on jazzkvartett, aga ka bänd selle tõelises tähenduses, sest selle liikmed kujundavad muusikat ühiselt. Uudishimu ja suure armastusega oma loomingu vastu uurivad muusikud erinevaid väljendusviise ja formaate, arenevad üha edasi ja püüavad pidevalt tekitada publikuga maagilist muusikalist sidet. Makross ühendab Ameerika ja Põhjamaade jazzitraditsiooni svingivaks, meloodiliseks ja rõõmsameelseks muusikaks, milles leidub aga ruumi ka mõtlikkusele. Seda live-muusikat on parim nautida koos heade sõpradega, joogiga ja energia haripunktides ehk veidi ka häält tehes.
Makrossi kuuluvad Andreas Henningsson (kontrabass), Kristoffer Rostedt (trummid), Rasmus Nyvall (tenorsaksofon ja bassklarnet) ning Jens Persson (altsaksofon). Selline koosseis ilma ühegi akordiinstrumendita annab Makrossile nende iseloomuliku kõla ja avab muusika mitmeski mõttes vabamale lähenemisele. Kvartett on alates 2011. aastast tuuritanud Euroopas, andnud välja neli albumit ja teinud koostööd Põhjamaade parimate jazzmuusikutega.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

OSTA PILETID