Liia Leppiku juubelinäitus “Juurtes on vägi”

Liia Leppik

Liia Leppik: “Minu värske näitus nimega “Juurtes on vägi” on ühelt poolt ood metsale ja loodusele laiemalt, teisalt ood esivanematele, kes on otseses või kaudses mõttes vorminud meid, mind, sind just selliseks nagu me oleme.

Näitusel eksponeeritud maalidega annan edasi loodusest inspireeritud tundekogemusi. Töödes olen keskendunud emotsiooni olemusele, luues eluhetkedest tajuruume ja abstraktsioone. Loodust kui näituse peateemat võib võtta ka metafoorina, mis märgib maailma naiselikku poolt laiemalt – soojuse ja hoituse hõõguvaid toone, ent ka ülevoolavas tundekoloriidis kulgevat stiihiat ja määratlematust. Värvidest pakatavates teostes stiliseerin loodust läbi arhitektuursete vormide prisma. Rahulikud pinnad vahelduvad jõuliste või peenekoelistega, rikkalikud motiivid minimalistlikega. Märksõnadeks on teineteisest eristuvad värvipinnad ning varjatud seosed. Käesolev näitus on mõtteline jätk minu eelmisele näitusele „Loodu(se) mõistulood“. Abstraktsete loodusmaalide loomisel olen kasutanud muude põnevate tehnikate kõrval kilet ja metanooli. Neid tehnikaid olen lihvinud viimased kuus-seitse aasat. Pindade kihilisus ja läbipaistvus pakub nii tehnilises kui mõttelises plaanis süvenemis- ning avastamisrõõmu.

Peamiselt kõik näituse tööd on maalitud käesoleval aastal.”

Liia Leppik on kunsti õppinud Tartus ja Tallinnas. Tallinnas lõpetanud ka kunstiõpetaja magistriõpingud. Viimased 20 aastat töötas Võru Kunstikooli direktori ja kunstiõpetajana. 2023. aastast vabakutseline kunstnik. Esinenud erinevatel näitustel alates 1998. aastast. Näitus „Juurtes on vägi“ on Liia Leppiku seitsmes isikunäitus.

http://www.vorulinnagalerii.ee/