JAZZILIIT 20 ja VÕRU KANNEL LIVE J. J. Johnson 100

03. mai 2024
19:00
10-15€
Johnson_27jan_555x800

Kontsert pidi toimuma 27. jaanuaril, muusiku haigestumise tõttu toimub 3.mail.

Jazzliit 20 ja Võru Kannel LIVE | J. J. Johnson 100

Ingvar Leerimaa – tromboon, Artur Kiik – tromboon, Mathei Florea – klaver, Raimond Mägi – bass, Eno Kollom – trummid.

Selle aasta jaanuaris möödub 100. aastat tromboonilegendi J. J. Johnsoni sünnist. Selle tähistamiseks panid Ingvar Leerimaa ja Artur Kiik kokku kava J. J. Johnsoni kuulsamate palade ja arranžeeringute esitamiseks.

James Louis „J. J.“ Johnson (1924–2001), kui üks kõige tuntumaid 20. sajandi tromboniste, mängis võtmerolli bebop’i ja jazzmuusika arengus. Teda on hellitavalt kutsutud ka Charlie Parkeriks tromboonil ning ta paistis üle 40 aastase karjääri jooksul silma suurepärase tehnika, arranžeeringute ja selge mõttelise improvisatsiooni stiiliga, olles eeskujuks trombonistidele ja muusikutele üle terve maailma. Pika karjääri jooksul mängis J. J. Johnson mitmete legendaarsete muusikutega nagu näiteks Charlie Parker, Benny Carter, Count Basie, Dizzy Gillespie, Woody Herman, Miles Davis, Kai Winding jpt. Just viimasega, Kai Windinguga, valmisid mitmed albumid, millel kõlanud arranžeeringuid lisaks J. J. enda lugedele, on võimalik kuulda ka sellel kontserdil.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

 

OSTA PILETID