SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Näituste avamised: Küllike Pihlap ja Tõnis Laanemaa ühisnäitus „Folk“, Leo Rohlini isiknäitus „Ajast aega“ ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna gobeläänide näitus „PILTILUS“
Kuupäev: 06.09.2010
Kell: 18:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Küllike Pihlap ja Tõnis Laanemaa ühisnäitus „Folk“ Võru Linnagaleriis 06.09- 24.09.2010

Tõnis Laanemaa on õppinud Tartus maali ja ERKI-s graafikat, tuntust on kogunud eelkõige ühena 1960. aastate eesti kunsti uuendusliku rühmituse ANK '64 liikmena. Tema maalid, graafika ja plakatikunst sulandusid 1970ndatel järk-järgult eesti kunsti mitmekesisesse üldpilti. Aktiivse näitusegraafiku vahel jätkub meistril ka koolitada kunstihuvilisi. Kunstnik on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse Liidu liige.

Küllike Pihlap õpib Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini.

Kunstnikud on ka varem ühisnäituseid loonud. Seekordne näitus „Folk“ koosneb fotokompositsioonidest, mis kujutavad pärimusmuusikuid, soliste ja bände. Eesti loodust ja inimesi. Kujundeisse koondunud laule, muusikat. Kunstiteoste loomine on inspireeritud Viljandi Pärimusmuusika Festivalist 2009, Võru, Virumaa ja Valgamaa rahvamuusikast. Antud näitus on üleval olnud Jõhvis, Valgas ning liigub edasi Viljandisse.

Näituse töödele on taustamuusika loonud Taavi Laatsit.

 

Leo Rohlini isiknäitus „Ajast aega“ Võru Linnagaleriis 06.09- 24.09

Leo Rohlin on tunnustatud eesti keraamik, kes on õppinud Tartu Kunstikoolis, ERKI-s. Rohlin on olnud aastaid keraamika õppejõud ja alates 2005. aastast emeriitprofessor, pedagoogi ameti kõrvalt on kirjutanud mitmeid eriala kirjandust. Kunstnik on Eesti Kunstnike Liidu ja Keraamikute Liidu liige.

Näitus „Ajast aega“ on komplekteeritud põhiliselt viimase kolme aasta jooksul tehtud töödest. Tegemist on kujunditega, milliste loomiseks on kasutatud tuhandeid väikeelemente. Näitust võib tinglikult jaotada kahte ossa - seinaplaadid „Kosmiline geomeetria“ ja vertikaalsed kujundid „Fragmentaarium“.

Keraamilistest ja portselanist väikedetailidest kujundatud reljeefsete seinaplaatide geomeetrilise algega kujundikeel on minimalistlik. Siin on püütud väljendada teatud tähendusi ja meeleseisundeid ning pakkuda vaatajale võimalusi enesekaemuseks ning erijuhul koguni mediteerimiseks.

Vertikaalsete kujundite loomisel on lähtutud erinevatest materjalidest – ehitusel kasutatavatesse lehtmetallist profiilidesse on lükitud nii keraamilisi plaadikesi kui tekstiilirestidest moodustatud kujundeid. Need seeriad kujutavad endist ruumikujunduslikke fragmente, etüüde, millistesse süüvimisel võib leida lisaks taotluslikult esteetilisele väljenduslaadile ka sügavamat allteksti.

Tehnilisest küljest võiks siinkohal toonitada erinevate materjalijääkide, eriti tekstiili taaskasutamisvõimalust ruumikujunduslikel eesmärkidel. Viimasel juhul on tegemist assamblaaž-tehnikaga.

Kunstnik Tiina Käesel on võrrelnud väljapaistva isiksuse Leo Rohlini väga lihtsaid, ülevaid ja võimsaid töid Arvo Pärdi muusikaga. Sellise värvika isiksuse elust ja loomingu erinevatest etappidest on võimalik filmi näha Võru Linnagaleriis 23.09 kell 18.00, samuti räägime meistriga Eesti keraamika arengust.

 

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna gobeläänide näitus „PILTILUS“

Võru Linnagaleriis 06.09.10 - 24.09.10

Mis on ilus? Kas ilu on iga vaataja silmades erinev või on see midagi ühtemoodi tajutavat? Kas ilusad hetked on jäädvustatuna samaväärsed kui neid kogedes? Kuidas säilitada emotsionaalselt väärtuslikku ja jagada seda teistelegi?

Gobeläänid kui piltvaibad on aastasadu olnud osake tekstiilikunsti kõrgemast pilotaaźist, võimaldades jutustada keerulisi ja mitmetahulisi lugusid. Ajas on muutunud ehk ainult autori sõnum vaatajale. Virtuooslik teostus ja tundlik värvivalik kavandi edasiandmisel on selle tehnika puhul midagi enesestmõistetavat, muidu poleks kunstnikul mõtet nii pikka aega vaiba loomisele pühendudagi.

Gobeläänide loomine on ilus protsess. Ideest valmimiseni mahub paljutki - mõtte, käe ja intuitsiooni koostöös. Ja see ilus aeg – võimalus tunnetada oma jõudu, oskusi, võimalusi – peegeldub vaipadest vastu.

PILTILUS on kogum pilte, mis räägivad vaatajaga ja viivad uitama erinevatesse meeleoludesse. Näitusel on eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna üliõpilaste ja neid juhendanud õppejõu gobeläänid, mille erinevad teemad avavad autorite visuaalseid mälestusi neid sügavalt puudutanud hetkedest. Neid mälupilte on vaipa kootuna võimalik uuesti kogeda.

Väljapaneku põhiosa koosneb viimase kahe aasta vältel valminud töödest, kuid pakub tagasivaatena mõned näited ka tekstiiliosakonna algusaastatel valminud vaipadest - Tartu Kõrgem Kunstikool tähistab tänavu oma kümnendat tegevusaastat.

 

Täpsem info/kontaktandmed:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: