SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Kesklinna pargis: KUNSTIPÄEV
Kuupäev: 20.08.2010
Kell: 12:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Muinasjutuhõnguline kunstipäev „Usu muinasjuttu“ - pühendusega lugemisaastale

Muinasjuttudes juhtub nii mõndagi,
aga elus võib olla nõndagi,
et seal juhtub veel palju enamgi -
sellest sünnibki – uus muinasjutt.

Reedel, 20.augusti keskpäeval kell 12 algab Võru kesklinna pargis muinasjutuhõnguline kunstipäev, mis sel aastal toimub linna sünnipäeva puhul juba kaheksandat korda. Seekordsel kunstipäeval põimuvad omavahel töötubades kunst ja muinasjutud.

Kunstipäev on pühendatud lugemisaastale ning selle fookuses on muinasjutt. Muinasjutukangelased ärkavad ellu töötubades erinevatel materjalidel ja läbi erinevate väljendusvormide. Taaskord on traditsiooniliselt kohal kaks töötuba, mis on aastatega saanud ühtedeks lemmikuteks - Timo Keraamika kujude värvimine ja Vastseliina Klaasikoja meistri Geenard Nageli klaasist ehete valmistamine. Vabakutselise kunstniku Epp Margna töötoas saab igaüks proovida kätt maalimises.

Kell 15 alustab Seminari tänavalt liikumist laste maagiline rongkäik, millest võivad osa võtta kõik huvilised. Et rongkäik veelgi muinasjutulisem ja värvilisem oleks, selleks saab Võrumaa Keskraamatukogu Lasteosakonna abil valmistada uusi ja huvitavaid paberist esemeid.

Lugemisaastal on sobilik endale või sõbrale kinkida väike raamat, mis on oma kätega tehtud. Kunstipäeval saab igaüks valmistada raamatu, kuhu sisse on hiljem tore kirjutada ja joonistada. Lastemuuseumi ja paljude teiste toredate kunstõpetajate abil saate kokku osaleda kümnes põnevas töötoas, mis sobivad nii isale-emale, kui ka pojale-tütrele. Kunstipäeva raames saab esmakordselt näha Võrus ainulaadset muinasjututegelast - ainukest leierkasti Eestis.

Eriliseks üllatuseks on seekordsel kunstipäeval kirjanikud ja jutukirjutajad, kes räägivad oma lugusid. Kes aga nende jutud sealsamas paberile joonistab, see saab peale toreda elamuse mälestuseks ka väikese kingituse ning parimad tööd eksponeeritakse kultuurimaja Kannel kodulehel.

Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas algab kogu suve kestev tasuta lasteraamatute laat ning oma abikäe ulatab neile ka kunstipäev. Suvi on panipaikade puhastamise aeg ning töö käigus tuleb päevavalgele palju unustatud lasteraamatuid, õpikuid ja lasteajakirju, mida teistes kodudes ja raamatukogudes väga vajatakse. Raamatukogu kutsub kõiki üles lasteraamatuid tooma ja endale vajalikku valima. Sama võite teha ka kunstipäeval - tuua ise sinna raamat ja leida endale mõni vajalik teos.

Muusika ja tants äratavad kunstipäeval ellu muinasjutukangelased - alates kella 12-st näevad kõik kunstipäeva külastajad laval üles astumas Võru Kunstikooli tantsurühma Katariina ja Põlva „Meie Stuudiot“.

Kunstipäeva tipphetkeks kujuneb kindlasti Eesti teatrite ja võimlemisklubi Sirutus koostöös valminud teatrikostüümide demonstratsioon. Kõik kostüümid on pärit muinasjututeemalistest etendustest. Nende vahel, kes tunnevad ära, millisest muinasjuttudest on pärit laval olevad kostüümid, loositakse välja põnevaid auhindu.

Kunstipäev pakub sel aastal ainult parimat: tarkust, tundeid, elamusi, fantaasiamaailma, tuletades samas meelde sõnumit, mida kannab muinasjutt - olgu inimene ükskõik kui kehvake, lõpuks saab ta ikka hakkama. Kui inimene usub muinasjutu taga olevasse sõnumisse, siis on see usk tegelikult palju olulisem kui kõik muu. Tulge kunstipäevale, veetke üks kaunis päev oma sõprade ja perega ning laske oma vaim vabaks!

 

Täpsem info/kontaktandmed:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2019
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< juulisept >

Üritused e-postile: