SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Näituste avamine: Andrus Joonas "21.sajandi armastuslugu", Aivar Kurvits "Pärnu - Riia" ja Alar Raudoja "Leonardo kood vol.2 ehk lihtsalt LEONARDO"
Kuupäev: 08.03.2010
Kell: 17:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Esmaspäeval, 08. märtsil 2010  algusega kell 17 astub Võru Kultuurimajas Kannel  üles „Kuldne Trio“ Pärnust.

Esitlusele tulevad „kuldsete poiste“ uuemad ja vanemad hitid. Tegemist on valdavalt maskuliinse loominguga, mis peaks lisama elevust rahvusvahelisse naistepäeva.

Võru Linnagalerii ruumes saab näha oma silmaga „Kuldset Triot“ täiskoosseisus:
Andrus Joonas - maal, performance
Alar Raudoja - maal, animatsioon
Aivar Kurvits - maal.

Trio liikmed esitavad iseseivat loomingut:
Andrus Joonas – „21. sajandi armastuslugu“, mis koosneb maaliseeriatest "21. sajandi armastuslugu" (2005), "1,5 päeva peale sõda"(2004) ja "Error ja Harmony"(98-06).
Ave Randviir on Joonase kohta öelnud: „Joonas on kindlasti üks jõulisemalt müstilis-romantilist kunstnikumüüti ellu viivaid noorema põlvkonna kunstnikke. Tema elu ja loomingut kirjab personaalne mütoloogia, kuhu kuuluvad valgustuslikud inspiratsioonihetked, pöördelised otsused, depressioonihoos põletatud teosed ja nägemustena saadud pildid. Ei saa salata, et kogu selles esituses on karismaatilisust ja veenvust, nii et kriitikudki võivad Joonase suu külge rippuma jääda ja lasta end tema juhtimisel kättpidi ringi talutada.“

Aivar Kurvits – „Pärnu - Riia“, urbanismi uusim visualiseering.
Aivar Kurvits on Eesti vast kõige tuntum art-brut stiili viljeleja. 1959. aastal sündinud ja mitmeid raskeid haigusi põdenud kunstnik on vaatamata elu keerdkäikudele väga mitmekülgne, elurõõmus ja oma kunstile jäägitult pühendunud. Kaasaegsele kunstnikule kohaselt tegutseb ta korraga mitmel rindel: maalib, teeb graafikat ja animatsiooni - seda kõike edukalt ja omanäoliselt. Hiljuti ka isikkataloogi ilmutanud Kurvits tungib oma ürgse üldinimliku sõnumi ja lapselikult siira käekirjaga sügavale kunsti lätete juurde. Kõige paremini saab iseloomustada Aivar Kurvitsa loomingut Peeter Alliku sõnadega: „Milleks on vaja kunsti! Kas maalida selleks, et varjata rosoljeplekke pangasaalide seintel või selleks, et pääseda kunstnike olümpiamängudele? Kas keegi teeb veel kuskil kunsti lihtsalt vajadusest teha kunsti? Jah, Aivar Kurvits teeb. Tema ei ole neokontseptualist, naivist ega akordionist. Aivar Kurvits on Eesti ehedaim artbrutlane. Ta teeb kunsti selleks, et see tegevus on tükk temast endast. Tema pildid on lähedal kunsti juurtele, need ei austa traditsioone vaid seda, mis oli enne traditsioone. Brutaalne vägi ja värvide lõõsk on Kurvitsa sõnumiks. Teadmine millegi ürgse kohalolust tema vahendiks.“

Alar Raudoja – „Leonardo kood vol. 2 ehk lihtsalt LEONARDO“, mis lihtsas pildikeeles annab võtme Leonardo koodi avamiseks. Leonardo da Vinci oli kõigile tuntud maalikunstnik, skulptor, arhitekt, matemaatik, anatoom, insener ja õpetlane, renessansiajastu mitmekülgseim geenius. Da Vinci tegemisi on saatnud müstika ja saladused. Tema geniaalsus peitub lihtsate elementide, struktuuride ja vormide vahel loogiliste seoste loomises. Taas üritatakse avastada da Vinci teostesse peidetud saladuste võtit - kõigi pilkudele nähtavaid vihjeid, mis on aga leidlikut maskeeritud. Ehk aitab omal moel maski maha rebida see näitus, kus kõik on inimlikult igapäevane ja samas esoteeriline. Koodi võti on siin! Lisaks saab näha ka samateemalist õppefilmi.

Alar Raudoja (s. 1957) on kunstihariduse omandanud Tallinna Pedagoogilises Instituudis. Lisaks on ta töötanud õpetaja ja kultuuriametnikuna ning praegu juhatab Pärnu Linnagaleriid. Mari Kartau on Raudoja kohta öelnud:„Alar Raudoja teeneid Pärnu kunstielu edendamisel on raske alahinnata. Pikaajaline ametnikukarjäär pole aga tema puhul kaasa toonud tavapärast ajude pehmenemist. Viimastel aastatel on tema looming liikunud dekoratiivsuselt mõtestatuse suunas. Samas ei aja ta asju ülearu keeruliseks, valides kujutamisobjektiks lihtsad asjad. Nende vahelisi seoseid saab juba iga vaataja ise oma peas luua.“

Kõik kolm kunstnikku on kullatud Pärnu linna kunsti aastapreemijatega.

Andrus Joonase, Aivar Kurvitsa ja Alar Raudoja näitused on Võru Linnagaleriis kõigile huvilistele avatud 08.- 26. märtsil 2010 esmaspäevast reedeni kell 12:00 – 18:30.
Täpsem info/kontaktandmed:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: