SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Näituste avamine: Liive Koppeli juubelinäitus "Astumised ajas" ja Eesti Moekunstnike Ühenduse näitus "Eestlane olla"
Kuupäev: 08.02.2010
Kell: 17:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

LIIVE KOPPELI juubelinäitus „Astumised ajas“ Võru Linnagaleriis
08.02.10 – 05.03.10

Näituse avamine 08.02 kell 17.00

Nõnda nagu maa toob esile oma kasvud ja laseb võrsuda oma külvi, nõnda laseb ka Jumal võrsuda andidel, mis Ta inimlastele on jaganud. Igaühele on antud mingi and, mõnele koguni mitu. Jumal ootab, et me neid ande ei raiskaks, vaid tänulikult ja targasti kasutaksime.
 And on kui seeme, mida ei saa peos hoida. Ta peab vilja kandma. Seeme pürgib üheaegselt kahes suunas - maasse, et juurduda ning õhku, et õitseda. Mõlemad kasvusuunad on vajalikud. Mida kõrgem kasv, seda tugevam peab olema juur.
Koppel ütleb oma tööde kohta järgmist: „Olen välistanud oma loomingus kaasajale iseloomulikud egotsentrilised närvilised-värvilised appikarjed ning moondunud  mõttekuvandid, mille abil elatakse välja oma siseheitlusi ja proteste. Samuti leian, et Jumala and on  liialt hinnaline selleks, et rakendada seda sotsiaalsete või meditsiiniliste probleemide vankri ette, anda voli vohamiseks õitele ja lehtedele, millel puudub elukandev juur.“
Astumised ajas on veenvalt  tõestanud, et Jumala looming, nii floora kui fauna, ei ole vanamoeline, vaid on ajatu ning annab lõputult võimalusi selle imetlemiseks. Nagu on öelnud Michelangelo: „Ka kõige täiuslikum kunstiteos saab olla üksnes looduse arglik järeleaimamine.“
Liive Koppel on sündinud Võrumaal, Väimela Tagakülas 04. veebruaril aastal 1940. Kunstialase hariduse sai ta Tartu Kujutava Kunsti Koolist, kus õppis maalimist, joonistamist ja kunstipedagoogikat aastatel 1957-1962. Täiendõppe- ja koolituskursusi on Koppel läbinud ridamisi ERKI ja Pedagoogilise Instituudi õppejõudude juhendamisel. Villu Tootsi õpilasena on ta tuttav ka kalligraafiaga.  Lisaks kunstialasele haridusele on Koppel omandanud ka religioonialaseid teadmisi Tartu Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris.

Koppel on töötanud kunstiõpetajana Alatskivi Keskkoolis, Võru I Põhikoolis, Võru Huvikojas ja kristlikus laste- ja noorte  kunstistuudios "Krisepto", mille asutajaliige ta on.

 

 Lisaks tööaastatele hariduspõllul on ta töötanud kunstnikuna Võru Tarbijate Kooperatiivis, Võru linna dekooriateljees ja Võru Mööblivabrikus ning pidanud linna kunstinõukogu sekretäri ja Võru Kunstiklubi presidendi austavaid, ühiskondlikel alustel seisvaid ameteid.

 

 Alates 2002. aastast on Koppel tartlane ning ta kuulub Tartu Kunstnike Liitu. Põhitegevuseks on endiselt maalimine ja töö lastega. Näitustel on Koppel esinenud järjepidevalt alates 1970. aastast Eestimaa erinevais paigus, aga ka kodust kaugemal: Soomes, Rootsis, Saksamaal, Lätimaal, Venemaal... Lähiminevikus olid tema maalinäitused Tartu Ülikooli Raamatukogus, O.Lutsu nim. raamatukogus, Tartu Vallavalitsuses  ning kolmel viimasel aastal ka Tartu kunstnike aastalõpu näitustel Tartu Kunstimajas.

 

 Koppeli meelisteemadeks läbi aastate on olnud Eestimaa loodus, lilled, natüürmort.

 

                              

 

Eesti Moekunstnike Ühenduse näituseprojekt „EESTLANE OLLA“ Võru Linnagaleriis
08.02.10 – 05.03.10

Näituse avamine 08.02 kell 17.00

Küsimus rahvuslusest, traditsioonidest ja sealhulgas konkreetselt eestlusest on paari viimase aasta ühiskondlike sündmuste tõttu muutunud aktuaalsemaks kui kümnendi algul. Kui küsida, milline on see rahvatarkus, mis on teinud võimalikuks meie kestmajäämise, on üks võimalik vastus peidetud ehk meie vanasõnadesse, sageli üksteisele vastukäivatesse. Elu ettearvamatuse vanad targad sõnastused on siiamaani kasutusel ja saadavad meid igapäevastes toimetustes. Võime end julgelt pidada nutikaks rahvaks, kel on oma demokraatlik riik, oma vabadus ja vaba voli loovaks tegutsemiseks.

Moeväljapanek annab võimaluse mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise, oma juurte hoidmise ja meile ainuomase säilitamise üle muutuvate-segunevate identiteetide maailmas. Moekunstnikud pühendavad oma näituse esivanemate tõekspidamistele ja ilumeelele - seekord läbi rahvusliku käsitöö ja Eesti vanasõnade abil. Sajandivanuste seinavaipade kujundikeel on inspireerinud ka käesoleva näituse autoreid. Samad kujundid, värvid ja mustritihedus on ilmselgelt meie ilumeelde kodeeritud, näidates, et oleme aastasadade jooksul väljakujunenud eesti stiili edasikandjad.

Eksponeeritud on paarkümmend rõivakomplekti ja moefotod. Fotode autor Anu Hint kasutab fotolavastuste fooniks käsitöövaipade motiive ja värvilahendusi, et paralleele vanade tekstiilide ja kaasaegse moekunsti vahel reljeefsemalt rõhutada.

Näituse kuraator on Anu Hint ja näitusel osalevad Mari Aakre, Diana Denissova, Anu Hint, Lilli Jahilo, Zoja Järg, Liivia Leškin, Astra Mõistlik, Juta Piirlaid, Katrin Kasesalu, Aldo Järvsoo, Riina Maitus, Kai Saar, Monika Kisand, Anne Metsis ja Lembe Maria Sihvre.


Eesti Moekunstnike Ühenduse kodulehekülg: www.hot.ee/emyhendus/
 

Täpsem info/kontaktandmed:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: