SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Tantsutuur noortelt noortele: KAKS ÜHES
Kuupäev: 12.03.2010
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

EESTI TANTSUAGENTUUR esitleb tantsutuur KAKS ÜHES:

kaks KOOLITANTSU laureaati– E.T.A. Tantsukool ja DREEK Stuudio
kaks koreograafi- ELO UNT ja RENATE VALME
kaks tantsuetendust- „ Eestlase Neli O-d“ ja „Õde ja Tõigus“

28.02 kell 17:00 Rakvere Rahvamajas

01.03 kell 19:00 Tartus Genialistide Klubis

02.03 kell 18:00 Paide Kultuurikeskuses

08.03 kell 19:00 Pärnu Teatri „Endla“ Küünis

09.03 kell 19:00 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias

11.03 kell 19:00 Põlva Kultuuri- ja Huvialakeskuses

12.03 kell 19:00 Võru Kultuurimajas „Kannel“

15.03 kell 15:00 Jõgeva Kultuurikeskuses

28.03 kell 18:00 Tallinnas Teatris NO 99

29.03 kell 19:00 Viimsi Keskkoolis

 

Pilet 50 krooni/ 35 krooni grupisoodustus (vähemalt 10 inimest)

 

INFO, PILETITE EELMÜÜK:  www.tantsuagentuur.ee

 

Piletite eelmüük:

maksmine arvega
Saata soovitud piletite arv, etenduse toimumise koht ja arve rekvisiidid (isiku või organisatsiooni nimi ja aadress) e-mailile info@tantsuagentuur.ee
Piletid saab kätte tunni aja jooksul enne etenduse algust.

maksmine sularahas
- võimalik osta pileteid festivali Koolitants tantsupäevadel infolauast;
- võimalik osta pileteid Eesti Tantsuagentuuri kontorist aadressil Hobujaama 12/Narva mnt. 9E
- pileteid oma majas toimuvatele etendusele müüb Paide Kultuurikeskus ja Võru Kultuurimaja „Kannel“

KOHTADE OLEMASOLUL VÕIMALUS PILETEID OSTA KA KOHAPEAL!

***********************************************************************

Neli O-d – OTSIDES, OODATES, OLLES ja OHKIDES...
Idee ja lugu:
Elo Unt ja Kristjan Kurm
Lavastus, koreograafia ja kostüümid: Elo Unt
Muusika mix ja heliefektid: Külli Tüli
Valguskujundus:
Tantsivad:
Mirjam Luhakooder, Siim Adamson, Liisa Laine, Greta Raidma, Anne-Öösike Niit, Ingmar Jõela
Produktsioon: Jane Miller Pärnamägi
Etenduses on kasutatud muusikat autoritelt: Mari Kalkun, Paabel, Ursula
Esietendus: 7.augustil 2009.a. Kingstonis
Kestab: 30 min

Otsides midagi, Oodates kedagi, tahtes Olla keegi ja nii Ohkides läbi elu – päevast päeva, õhtust hommikuni, eilsest tänasesse, tänasest homsesse, homsest ülehomsesse jne.
See on lugu meist endist, läbinisti Eesti värk. Tõused hommikul üles, vaatad peeglisse ja vastu vaatab eestlane. Õhtul lähed magama, järgmisel päeval tõused ja vaatad jälle peeglisse – midagi pole muutunud. Käid vahepeal saunas, küürid kõntsa maha ja paned välismaised ürbid ümber, kuid peeglist vaatab vastu ikka see sama eestlane – ohkad sügavalt ja homme üritad jälle muuta seda, mida tegelikult muuta pole võimalik.
Etendusega püüamegi mõtestada eestlase põhiolemust, portreteerides oma geneetilisi komplekse ja käitumisviise. Neli O-d või O4 oleks justkui eestlase põhiolemuse geneetiline valem.

Eestlane on tööloom, peoloom, kes kunagi ei oska milleski piiri pidada. Seepärast ei oska ta ka õieti armastada ega elust rõõmu tunda, püüeldes kogu aeg elus uue ja säravama poole – kunagi ei piisa, ikka pole hea. Otsides justkui terve elu midagi, mida tegelikult olemas ei ole või tahtes olla see, kelleks tegelikult suuteline ei olda. Just sellepärast ongi kõik meie hommikud ´´sinised esmaspäevad´´ sõltumata sellest, mis sajandis me ka parajasti ei oleks. Kuid sellele vaatamata on eestlane üks omamoodi armas olend, kes päeva lõpuks ikkagi endale uru kaevab ja kellegagi koos pesa punub. Kasvõi pisikesegi, aga peaasi, et oma. Iseasi kui ta just aru saab, et päike juba loojub.

Etendus on valminud 2009. aasta suvel juubeli Laulu- ja Tantsupeo aegu. Etendus on edasiarendus lühinumbrist „Puu taga...“, millega ETA Stuudio pälvis 2009. aasta Koolitantsu festivalil vabatantsu kategoorias vanema vanuseastme Laureaadi tiitli. Etenduse esialgne versioon esietendus 7.augustil 2009.a. Kingstonis Jamaikal toimunud rahvusvahelisel tantsukonverentsil, kus see menukalt vastu võeti.

Lõpetuseks väike tsitaat Mihkel Mutilt, mis ilmus 15.juulil 2009.a. Postimehe arvamusartiklis ehk enam-vähem samal ajal, kui etendus valmis: „Me ei ole vintsked vabahärrad ega kümnendat põlve kodanlased, romantilised rüütlid ega suured mereröövlid, kelledena mõned meist vahepeal juba end tundma on hakanud, vaid toapoisid ja kõrtsmikud, paremal juhul köstrid. Kõik, kelle sisemiseks selgrooks ja ülimaks aardeks on pärast päevatööd kokku tulla, puhuda pasunat ja laulda ning seeläbi seesmiselt puhastuda ja karastuda.“

Head tõele näkku vaatamist!

Kristjan Kurm

 

ÕDE ja TÕIGUS
Lavastus ja muusikaline kujundus:
Renate Valme
Valguskujundus:
Esitavad:
Maarja Roolaht, Aili-Maarja Mäeniit, Kätlin Lill, Liisa Tetsmann, Gerda Allikas, Ahti Sepsivart, Karl-Henri Käämer
Produktsioon: DREEK Stuudio
Kestus: 35 min

Etenduses astuvad muuhulgas üles deformeerunud teletups, Norrast põgenenud lumememm, isehakanud mafiooso, flegmaatiline talgitööstur, väikese ajuga suur jaanalind ja kolmanda põlve aferist. Kogu etendust saadab õe ja tõiguse vaim.
 

 

Eesti Tantsuagentuuri Tantsukoolis õpivad lapsed ja noored vanuses 4-25 aastat. Kokku õpib igal aastal koolis u. 400 õpilast. Kooli ettevalmistavaks astmeks on Kaie Kõrbi Balletistuudio, kus õpivad lapsed vanuses 4-11 (läbivate ainetena klassikaline tants, akrobaatika, rütmika ja loovtants). Balletistuudio tegutseb aastast 1999.
Põhiastmeks on E.T.A. Stuudio, mis alustas oma tegevust 2004. aasta sügisel eesmärgiga kuue-aastase õppeajaga koolitada mitmekülgse tantsutehnikaga noori vanuses 12-18, kel on soov jätkata tantusõpinguid kõrgkoolides. Õpe baseerub klassikalise, kaasaegse ja jazztantsu tehnikal.
Lisaks professionaalse tantsuhariduse pakkumisele on Eesti Tantsuagentuuri Tantsukool võtnud ülesandeks tagada lisaks õppetööle ka väljundid erinevate tantsuprojektide ja kontserdite näol, mis tooks rohkem õpilasi arendama oma füüsilisi ja loomingulisi võimeid läbi tantsukunsti tehnikate.
Alates 2007. aasta kevatest tegutseb noortetrupp Twister ja alates 2009. aasta kevadest Noorte Tantsuteater.

 

Elo Unt on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna. Töötab E.T.A. Tantsukooli põhiõpetaja ja koreograafina alates 2003. aastast. Loonud hulganisti lühinumbreid ja tantsulavastusi, mis on pääsenud igal aastal Koolitantsu festivali lõppkontserdile ja pälvinud eripreemiaid ja kaks laureaadi tiitlit. Elo koreograafiline keel on kaasaegne, kuid eestlaslikult äratuntav, väga dünaamiline ja muusikaalne ning tema lavastusi kroonib alati mingi humoorikas mõte. Käesolev etendus on Elo esimene täispikk tantsuetendus.

 

DREEK Stuudio

Tänapäeva teater on paljuski läbipõimunud liikumisest ja sõnast. Võtmesõnaks on mitmekülgsus. DREEK Stuudios tegeletakse kaasaegse tantsu- ja teatriõppega, mis hõlmab improvisatsiooni, kompositsiooni, näitlejameisterlikkust, erinevaid liikumistehnikaid jms.
Stuudio alustas oma tegevust 2006. aasta sügisel. Läbi kolme tegutsemisaasta on stuudio võitnud festivalil „Koolitants“ laureaadi tiitli koguni viiel korral – seda siis vabatantsude kategoorias erinevate vanuseastmetega. Etendusega „Harilik kosmos“ võideti laureaadi tiitel ka teatrifestivalil „Kanutiaia Kann“. Esinetud on veel teatrifestivalil „Treff“, Tantsuveski Hobuveskis ja festivalil „DRAAMA 2007“. Stuudio eesmärgiks on arendada nii tantsulist kui ka sõnalist eneseväljendust ja ideaalis luua ning esitada tantse ja etendusi noortele.

 

Renate Valme on vabakutseline koreograaf ja lavastaja, kes on oma lavastusi esitanud rahvusvahelistel teatri- ja tantsufestivalidel Saksamaal, Venemaal, Belgias, Lätis, Ukrainas, Taanis, Soomes, Leedus, Poolas ja mitmel pool Eestis. Etenduse “Idula” eest pärjati teda Philip Morris Eesti "Aasta Tegija 2007" tantsuauhinnaga. On töötanud õpetajana erinevates tantsu- ja teatristuudiotes ning olnud külalisõppejõud ka Tallinna Ülikoolis (2009) ja Riia Kultuurikolledžis (2007).

 

Tantsutuuri KAKS ÜHES

Korraldab: Eesti Tantsuagentuur

Toetavad: Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu

 

Täname: Külli Tüli, Margus Toomla, Madis Kaljulaid, Rakvere Rahvamaja, Tartus Genialistide Klubi, Paide Kultuurikeskust, Pärnu Teatrit „Endla“, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiat, Jõgeva Kultuurikeskust, Põlva Kultuuri- ja Huvialakeskust, Võru Kultuurimaja „Kannel“, Teatrit NO99, Viimsi Keskkooli

 

 

 

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Teatrisaalis.

 


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2019
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< juulisept >

Üritused e-postile: