SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Näituste avamine: Marek’i isiknäitus „Tuvi ämm“, grupi Sigmund Freud (Liina Guiter, Katrin Tees ja Helen Melesk) näitus „Keemia“ ning Ruti Jõgi ja Aivar Rumvolti ühisnäitus „Koos. Omaette“.
Kuupäev: 26.10.2009
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

26. oktoobril kell 19 avatakse Võru Linnagalerii kahel korrusel kolm uut näitust – Marek’i isiknäitus „Tuvi ämm“, grupi Sigmund Freud (Liina Guiter, Katrin Tees ja Helen Melesk) näitus „Keemia“ ning Ruti Jõgi ja Aivar Rumvolti ühisnäitus „Koos. Omaette“.

Marek Hämmelberg on pärit Võrust ning on siin ka õppinud ja töötanud. Kunsti on ta õppinud eraviisiliselt. Marek’i pilte võib peamiselt leida erakogudest. Laiema üldsuse ette on tema töödest jõudnud illustratsioonid Ulis Guthi raamatule "Pärlid sigadele", mis ilmus möödunud aastal. Oma piltide tegemisel kasutab mees põhiliselt õlipastelle, aga ka tušši.

Joonistustesari “Tuvi ämm” koosneb töödest, milledel on kujutatud Piibli legendist tuntud Neitsi Maarja ema Annat - teda tema tegelikus inimlikkuses. Näituse eesmärgiks on ärgitada neid, kellele lähevad korda väikese inimese küsimised suurte asjade kohta, mõtisklema üksikisiku suuruse või väiksuse üle veidi globaalsemas võtmes, tema kohast “jumalikus plaanis”. Taotluseks on esitada kahtlus-küsimus, kas inimene on suur või väike, meeles pidades just “Püha Annat”, legendi seisukohalt üliolulist isikut, aga kellest me ei tea peale tema nime tegelikult midagi.

......................................................................................................................................................                Liina Guiteri, Katrin Teesi ja Helen Meleski näituse „Keemia“ kohta on kunstnikud ise öelnud järgmist: „Asetagem end mingi täiesti abitu elusolendi seisukohale, kes ei orienteeru veel maailmas ja kelle ärritused on põhjustatud tema närviollusest. Selline olend satub üsna varsti olukorda, kui tal tuleb midagi eristada ja kuhugi orienteeruda. Ühelt poolt märkab ta ärritusi, millest võib lahti saada lihasetegevuse kaudu (põgenemine) – need ärritused arvab ta välismaailma hulka; teiselt poolt on aga ka ärritused, mille vastu jääb selline tegevus kasutuks, mis jäävad püsima hoolimata oma pidevast sundivast iseloomust; need ärritused on ta sisemaailma tunnusmärgid, tunnistus tungivajadustest. Just nemad, tungid, ja mitte välised ärritused on tegelikeks liikumapanijateks neile edusammudele, mis viisid nii lõpmatult töövõimelise närvisüsteemi praegusele kõrgele arengutasemele. Loomulikult ei takista midagi oletamast, et tungid on ise, vähemalt osaliselt, väliste ärritusmõjutuste setted, mis elusolluses fülogeneesi (põlvnemiskäigu) jooksul muutusi põhjustasid.”

......................................................................................................................................................

Näitusel „Koos. Omaette“ tulevad eksponeerimisele Aivar Rumvolti maalid ning Ruti Jõgi joonistused. Käesoleval näitusel eksponeeritud Rumvolti õlimaalid on sündinud küllalt lühikese aja jooksul – 2009. aasta algusest augustini. Kuigi maalimisel pole arvestatud omavahelist sobivust, võib siiski märgata teatud grupeerumisi. Maalimisel huvitab Rumvolti loomulikult värv – koosmõjud, vastandused, üleminekud. Üldistatult võiks igat pilti pidada teatud saavutatud tasakaalu väljenduseks. Samad maalid olid septembrikuu jooksul eksponeeritud ka Pärnu Teatrigaleriis, pealkirja all „Kakskümmend aastat hiljem“. Just niipalju aega mahub tänavu maalitu ja varasema vahele. „Maalimise juures on kõige olulisem vahepeal mitte maalida“, ütleb Rumvolt.

Ruti Jõgi eskponeerib sellel näitusel naisakte nii eelnevast kui ka käesolevast perioodist. Ta esitleb ka autoportreed 1985. Aastast ning tööd 1986. aastast, mis on pühendatud filmile „Hundiseaduse aegu“. „Mina naisaktid on kaunid, tugevad ja tundlikud – nagu me, naised, olemegi“, usutleb Jõgi.

Kõik kolm näitust jäävad Võru Linnagaleriis huvilistele avatuks kuni 20. novembrini 2009.

Lisainfo: Jana Huul, Võru Linnagalerii

tel. 78 28 740; 53 016 003 / e-kiri: jana.huul@vorukannel.ee / www.vorukannel.ee

 

Täpsem info/kontaktandmed:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: