SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Parvlaev Estonia huku 15.aastapäevale pühendatud mälestuskontsert "Anna meile rahu"
Kuupäev: 27.09.2009
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Kavas:
Arvo Pärt -Cantus in Memoriam Benjamin Britten
Kaljo Raid - Largo solist Aare Tammesalu (tšello)
Roxanna Panufnik - Westminster mass * poiss-sopranile, koorile ja orkestrile
solist Heldur-Harri Põlda, Estonia Seltsi Segakoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor, dirigent Erki PehkPärti me juba teame. Või vähemasti siis, kui tema muusikat kuulnud ei ole, siis teeme näo nagu oleks. Sest nagunii tuleb kunagi SEE päev. Kõik, kes on tunnustatud maailmahelilooja loomingust osa saanud, on valmis seda alati uuesti kuulama. Sest Pärdi looming kirgastab ning puhastab mõtte- ja meeleilma.

Ookeanitaguse omamaa mehe Kaljo Raidi loominguga on keerulisem. Väliseesti tuntuimate heliloojate hulka kuulunud Kaljo Raid lõpetas aastal 1944 Tallinna Konservatooriumis Heino Elleri kompositsiooniklassi. Samal aastal põgenes ta Eestist. Hiljem õppis ta usuteadust ja töötas Kanadas muusikaõpetajana ja pastorina. Väidetevalt on Kaljo Raidi teostest rahvusvaheliselt tuntuim esimene sümfoonia (1944), mille plaadifirmale Chandos salvestas 1980ndatel Neeme Järvi. Kaljo Raidi "Largo" on mõjuv tšellolugu, väga mõjuv.

Ja viimaks Roxanna Panufnik. Panufnik on Inglismaal elav tunnustatud uue põlvkonna looja. Rahvusvaheliste plaadiajakirjade kriitikute hinnangul on Panufnik tänapäeva kõige ilusama liturgilise muusika looja ja kõige siis see viimane, kuid mitte viimne,tundlikum vokaalhelilooja. Westminsteri missat peetakse aga kauneimaks teoseks, mis iial Londonile pühendatud. Missa habras kellakõla (helisevad löökpillid ja harfid) ning poiss-soprani hõbedane hääl on harva kogetav kooslus.

Koorilauljana on partituuri lugeda võrdlemisi jube -- ikka päevi ja hulk proove läheb enne, kui saad asjast aimu ja õiged käigud kätte. Aga seda suurem on siis rõõm neist värvidest, mis tosinahäälne koor teiktab. See on nii ilus muusika, et kananahk tuleb ihule ja pisar silma. Tõsiselt.

Väidetavalt on 40-aastane Roxanna Panufnik saamas omamoodi kultusheliloojaks -- temalt viimati tellitud teose kandis ette World Orchestra for Peace (maailma orkester rahu heaks) maailma ühe kuulsaima dirigendi Valeri Gergijevi juhatusel Jeruusalemmas.

Aga see põhjus , miks ikkagi Estonia Seltsi Segakoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, dirigendid Erki Pehk, Heli Jürgenson ja Triin Koch asja ette võtsid... Seesama tunne ja teadminee , kui me seisime sadamas 15.aastat tagasi...

Loen enamasti kõik need aastad sel päeval üht vana keldi palvet, vahel muul aja ka. Nii hakkab kuidagi kergem.

tõusku tee kohtama sind
/olgu tuul alati puhumas su taga
paistku päike soojalt su palgeile
langegu vihm pehmelt põldudele
ja kuni me kohtume taas
hoidku sind Jumal oma peopesa kumeruses/

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Kontsertsaalis. Tasuta.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
< juulisept >

Üritused e-postile: