SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: VISUAALAKTSIOONI KUNSTIPÄEV Kesklinna pargis.
Kuupäev: 21.08.2009
Kell: 12:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Meistritoad igas eas kunstisõbrale.

Kunstnik, disainer Inna Grincheli uudsete ja üllatavate kleitide esitlus.

Põlva Meie Stuudio ja Võru Tantsukooli kontsert.

*************************************************************

Maagiahõnguline kunstipäev üllatab innovaatilisusega.

Reedel, 21.augusti keskpäeval kell 12, algab Võru kesklinna pargis maagiahõnguline kunstipäev, mis sel aastal toimub linna sünnipäeva puhul juba seitsmendat korda. Seekordsel kunstipäeval põimuvad omavahel töötubades traditsioonilisus, linna juubel, maagia ja innovatsioon.

Taas kord on traditsiooniliselt kohal aastatega  lemmikuteks saanud kaks töötuba - Timo Keraamika kujude värvimine ( tänusõnad Tiit Raagile) ja Vastseliina Klaasikoja meistri Geenard Nageli klaasist ehete valmistamine. Lisaks töötoale seatakse Jüri 39 maja vaateakendele ka Geenard Nageli näitus „Vanast uus“, mis annab aimu tema tööst ja meisterlikkusest. Nagel tutvustab oma näitust järgmiselt: „Igal materjalil võib olla mitu elu. Nii on see puidu, metalli kui ka klaasiga. Sulatusahjus liituvad erinevad klaasid ühtseks paketiks. Nii antakse vanale, päevinäinud klaasile uus elu“. Näituse ruumid võimaldas kunstipäevale Volante Kinnisvara.

Innovaatilisus saab väljundi Rõuge Põhikooli tööõpetuse õpetaja Kaido Kaasi vaagnate meisterdamise töötoas, kus vaagen valmistatakse vanast vinüülplaadist termilise töötlemise abil ning kaunistatakse seejärel värvidega. Võrumaa Keskraamatukogu Lasteosakonna juhataja Helle Laanpere aga aitab leida uusi ja huvitavaid ideid, kuidas valmistada peo puhuks paberist kaunistusi .

Uus ja tore algatus on „Killerkoti“ kampaania. Ka kunstipäev toetab seda ettevõtmist poekoti töötoaga. Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi käsitööõpetaja Ragna Meeliste aitab kõigil soovijatel trükkida isikupärase, päevakohase ja igapäevaseks poeskäimiseks sobiva koti.

Vahel juhtub, et uus ja innovaatiline on ammu unustatud vana. Seda tõestavad kunstipäeval klubi „Hõbedane Juus“ memmed, kes sünnipäeva puhul aitavad uuel ja kunstipärasel viisil valmistada vanu häid kukekomme.

Võru linna 225. sünnipäeva tunnuslause on „Maagiline Võru“. Seetõttu on omajagu maagilisust ka mitmes töötoas. Kell 13 ja 15 avab oma uksed üks kunstipäeva põnevamaid töötubasid, kus Eesti Mustkunstnike Liidu eestvedamisel saab õppida erinevaid mustkunstitrikke. Maagilise töötoa vaheajal kell 14 pakub põnevust Teadusbussi Keemiateater. Keemikud oskavad samuti võluda, kuid seda hoopis kõiksugu pulbrite, vedelike ja gaasidega.

Vabakutselise kunstniku Epp Margna töötoas saab igaüks puidule maalida kaitsemaagilist märki ja seda siis hiljem kas kaela , seinale või uksele riputada.

Kõige pisematel on võimalik kunstipäeval teha oma esimene niiöelda kunstialane katsetus ning sellel aitab teoks saada Loovuskool.

Kell 16 alustab Seminari tänavalt liikumist laste maagiline rongkäik, millest võivad osa võtta kõik huvilised. Et rongkäik veelgi maagilisem ja värvilisem oleks, selleks saab kunstnik Lauri Tamme juhendamisel valmistada põnevaid maske.

Nagu sünnipäevale kohane, ei puudu ka toredad etteasted. Alates kella 12-st näevad kõik kunstipäeva külastajad laval üles astumas kolme tantsurühma - Võru Tantsukooli tantsutrupp „Variatsioonid“, juhendaja Maire Udras, Põlva „Meie Stuudio“, juhendaja Andre Laine, ning breaktantsutrupp „Easy Leg“, juhendaja Viljar Olesk.

Kunstipäeva kontserdi tipphetkeks kujuneb kindlasti rahvusvahelisel tasemel tegutseva kunstniku ja disaineri Inna Grincheli uudsete ja üllatavatest materjalidest tehtud kleitide esitlus. Kleidid on valminud teemadel „Stiihia“ ja „Õnneks on vaja...“. Riiete valmistamiseks on kasutatud näiteks kuivatatud kala, sütt, münte jpt. Lisaks juba olemasolevatele kleitidele saab näha ka ühe kleidi valmimise protsessi. Innovatiivsete kleitide esitlus toimub kell 14:30 kesklinna pargi laval.

21.augustil kell 12-16 toimuval kunstipäeval saavad kokku vana ja noor. Väike õpetab suurt ja vastupidi ning uus põimub traditsioonilisega. See on päev, kus ei ole vanusepiire ega ka piire loomingulisele mõttelennule.

Lennart Meri on oma „Hõbevalges“ kirjutanud järgnevalt: „Kunstil on ühiskonnas täita umbes samasugune reguleeriv osa nagu vitamiinidel füsioloogias. Vitamiinideta ei ole elu, kunstita ei ole inimest. Kunst on paratamatus. Kunst on kultuurigeen, mis iseennast taastoodab ja niiviisi kultuuri kasvatab, ainsat keskkonda, milles inimese vaim saab hingata.“ Tulge kunstipäevale, veetke üks kaunis päev oma sõprade ja perega ning laske oma vaim vabaks.

Ülle Voitka

tel. 56 903 006

 

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Kesklinna pargis.

Üritus on tasuta. Meistritubades hinnad kokkuleppel.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: