SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Võru linn ja Eesti Mustkunstnike Liit esitlevad: mustkunstietendus "MAAGILINE VÕRU - Kastrozza jälgedes"
Kuupäev: 22.08.2009
Kell: 20:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

22.augustil 2009 kell 20
Võru Kultuurimajas Kannel

Võru linn ja Eesti Mustkunstnike Liit esitlevad

mustkunstietendus

MAAGILINE VÕRU –Kastrozza jälgedes

Esinevad: Meelis Kubo, Charlekas, Kevin-Chris, Miika Pelkonen, Taimar-Müller


**********************************************************************************************

 

Tuhande saladusega mees - San Martino de Kastrozza


Julius Skrastin alias San Martino de Kastrozza (allikas: era.4023.1.2_foto18)

Võru linn, üts ummamuudu liin, on olnud koduks paljudele tuntud inimestele. Võru linnas elas ka omal ajal Euroopas hästi tuntud ja hinnatud mustkunstnik San Martino de Kastrozza kodanikunimega Julius Skrastin.Olgugi et Julius Skrastin sündis (1877) Valmieras (Wolmaris), oli ta Eesti kodanik ning pidas oma kodulinnaks Võrut. Skrastinite perekond elas Võrus Uuel tänaval. Maja kuulus Juliuse naisele Emilie Anettele. Kuna mustkunstnikud ei esine pidevalt ühtede ja samade trikkidega, muutus Skrastinite kodu vahel mustkunstiareeniks, kus toimus ringreiside vaheaegadel ettevalmistus uuteks etteasteteks. Nii Juliuse naine kui ka tema tütar ja poeg tegelesid mustkunstiga ning aeg-ajalt assisteerisid Juliust esinemiste ajal.

 

San Martino de Kastrozza oli segatehnikamustkunstnik, ta tegeles nii manipulatsiooniga kui ka illusiooniga, sh rätikuvärvi vahetamine, raha peitmine, pappkastide illusioon, klaasi ärakadumine, lillekimpude ilmumine, vaimutahvlid jne.

 

Kastrozzal oli kombeks endale ise reklaami teha. Legend jutustab, et ta läks esinemise päeva hommikul turule, otsis üles munamüüja ning küsis temalt, kas munad on värsked ja kui palju need maksavad. Veendumaks, et munad on ikka värsked ja need on ikka oma hinda väärt, koksas mustkunstnik ühe muna katki ja- oh imet!- muna sees oli väärtuslik metallraha. Siis avaldas mees soovi kogu munakorv ära osta. Loomulikult läks munamüüja juhtunu peale ähmi täis ning lõi ise oma munad puruks, leidmata sentigi. Selline tegevus pälvis teiste turulolijate tähelepanu ning vahejuhtumist räägiti hiljem kogu linnas ja mis peamine – suur hulk publikut oli õhtuseks etenduseks garanteeritud.

 

Julius Skrastin oli värvikas isik. Inimesed, kes teda teadsid, rääkisid lugusid tema vempudest ning tema nõiduslikust pilgust, mis pani inimesi lausa võpatama. Olgugi et Kastrozza imetrikkidest räägiti, teati tema isiksusest üsna vähe, mis teeb kogu Julius Skrastini eluloo saladuslikuks.

 

Kuid üks on kindel: San Martino de Kastrozza oli üks suuremaid võlureid Euroopas. Ta töötas tsaar Nikolai II õukonna mustkunstnikuna. Venemaal tegutsemise aeg oli tema karjääri jaoks äärmiselt oluline, kuna seal tituleeriti ta professoriks. Ta tundis isiklikult nii Rasputinit kui ka Tolstoid.

 

San Martino de Kastrozza tuntust tõestavad ka tema esinemised Hispaania kuningale, Pärsia šahhile, Iraani šahhile. Ta on üles astunud veel Norras, Soomes, Saksamaal ja Austrias.

 

Viimati oli San Martino de Kastrozza Eestis 1936. aastal, mil ta esines Tallinnas Börsisaalis.

 

Kastrozza suri 1946. aastal ning on maetud Branau linnakalmistule Austrias. Skrastinite pere hauaplats asub Võru kalmistul, kuhu on maetud tema naine Emilie Anette, lapsed Johannes ja Helene ning Emilie Anette kasuvend Osvald Õunapuu oma naisega.

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Teatrisaalis.

Eelmüük!
Pileti hind juulis 80.- kr. Augusti kuust alates 100.-kr.
Piletid müügil k/m Kannel kassas (tel. 7868676) ja Piletilevi müügipunktides.Lisatud pildid:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: