SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Maalikunstnik Huup I näituse "NAKed" avamine
Kuupäev: 16.03.2009
Kell: 17:30
Koht:
Ürituse kirjeldus:
Esmaspäevast 16. märtsist saab Võru Linnagaleriis taaskord näha kolme uut näitust.


Mats Õuna fotonäitus „KUULMATA KONTSERDID“

16.03.09 - 10.04.09 Võru Linnagaleriis

Esmaspäeval 16. märstil kell 17 avatakse Võru Linnagalerii esimesel korrusel Mats Õuna fotonäitus „Kuulmata kontserdid“. 

„Kuulamata kontserdid“ on fotonäitus, mille kõik pildid on jäädvustatud Eestis toimunud kontsertidel. Kuna Mats Õun on aastaid seotud festivaliga Jazzkaar, siis on oluline osa piltidest nii eesti- kui välismaistest jazzmuusikutest. Jazzi kõrval pildistab autor meelsasti ka rokkmuusikuid ja -festivale. Väljapanekuid on olnud Rabarocki, Paljassaare Rockfesti, Rockrampi ja Heamuusika festivalidest. Piltide jaoks pole muusikud spetsiaalselt poseerinud- tegemist on ehedate kontsertfotodega. 

Näituse pealkiri on sisuline, pildistamise ajal kuulmine ähmastub ja muusika jõuab autorini, kui üldse jõuab, justkui läbi müra summutava filtri.

Võru Linnagaleriis avatud näituse pilte on osaliselt eksponeeritud 2008. - 2009. aastal toimunud näitustel Tallinnas Viru Keskuse muusikapoes Lasering, Rock Cafes, Viljandi Kunstisaalis, Jõhvi kontserdimajas ning Karksi-Nuia Kultuurikeskuses. Püsiekspositsioon Mats Õuna fotodest on siiani Viru Keskuse muusikapoes Lasering ja Rock Cafes, hetkel lisaks ka Tallinnas Foorumi keskuses St. Patrick'u pubis. Aprillis osaleb autor fotonäitusel Jazzkaar 20, septembris aga Novosibirski graafikabiennaalil (aktifotod).

Mats Õun on hariduselt teatrikunstnik (EKA 1992). Ta on teeninud musta leiba ja üllaid aastaid koosseisulise ja vabakutselise kunstniku, ajakirjaniku-, tõlkija-, raadiotoimetaja-, programmijuhi-, õppejõu- ja disaineritööga ning veel mitme muu ametiga, milledest markantseim ehk matemaatika õpetamine spordikoolis. Mats Õun on osalenud aastate vältel ülevaate- ja grupinäitustel, teinud ca 20 personaalnäitust (graafika, foto, keraamika), kujundanud mõniteist teatrilavastust ning osalenud ühes täispikas mängufilmis kunstnik-lavastajana. Õun kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Teatrikunstnike Liitu. Fotograafiaga tegeleb autor tõsisemalt alates 2005. aastast.

Mats Õun pole oma näitustegevuse jaoks küsinud ega saanud ei riigilt ega omavalitsustelt sentigi maksumaksja raha.
Näitus jääb Võru Linnagaleriis avatuks kuni 10. aprillini 2009.

Mats Õuna koduleht - www.apple.ee

 

HuupI maalinäitus alasti kirjanikest – „NAKed“

Esmaspäeval, 16. märtsil kell 17:30 avab noor maalikunstnik HuupI Võrus maalinäituse „NAKed“. HuupI't aitavad avamisel oma luuletuste ja lauludega NAKlased ehk Contra, Aapo Ilves, Andra Teede, Vahur Afanasjev ja Priit Salumaa.

NAKed on jätk HuupI diplomitööle „Alasti Kirjanikud“, mille raames valmisid aktimaalid „Aapo Ilves“, „Andra Teede“, „Vahur Afanasjev“ ja „Contra“. Näituse NAKed jaoks valmisid aktimaalid ka Priit Salumaast ja Flost. Sisuliselt on tegemist aktimaaliseeriaga Tartu NAKlastest (Tartu Noorte Autorite Koondis). Igal maalil on kujutatud vastavat kirjanikku läbi HuupI kunstnikunägemuse. Võib-olla on seal midagi rohkem, võib-olla vähem, võib-olla on kõik pelgalt illusioon alasti naklastest.

Maalidele taustaks saab kuulata kirjanikke endid, näituse avamisel lausa „elusast peast.“ Maalide kõrvale on üles seatud helisüsteemid ning igat maali on võimalik nautida kõrvakappidest vastava autori luulet ja muusikat kuulates. Sellega antakse vaatajale võimalus maalil kujutatud kirjanikust veelgi täielikum pilt saada.

HuupI ise kirjeldab näituse teemat ning saamislugu nii: "Igasugune alastus ja paljastused on osa inimkonna ajaloost, sest inimene oskab paljastada ennast ja teisi ning see tegevus omab meie jaoks tähendust. Ainult inimene on võimeline avama oma hinge või rääkima välja saladusi, kuid samas on ta ka osav valetama ja kõike kiivalt varjama. Diplomitööga seoses uurisin loomingulist paljastust, ehk paljastusi läbi loomingu, veel kitsamalt aga kirjanduslikku loomingulist paljastust ning seda teoreetilises võtmes. Samas oma maalidel võtsin ma füüsiliselt alasti aga kirjanikud endid. Maalid sündisid nii, et arutasin oma subjektidega loomingulist paljastust kirjanduses, samas palusin neil lahti riietuda ja mulle poseerida. Kuidas see kõik tõsise teema kõrval välja kukkus on omamoodi naljakas. Näiteks peale Contraga tehtud intervjuud poseeris porgandpaljas luuletaja keset tuba ja luges valju häälega luulet, niiet vanaema köögiski jäi kuulama. Kahju ainult, et videokaamerat ei olnud."

Näitus jääb Võru Linnagaleriis avatuks kuni 10. aprillini 2009.

 

 
--> Noolegrupp (Triinu Jürves, Villem Jahu, Harry Rull): maalinäitus „MAASTIK NOOLEGA“
16.03.09 - 10.04.09 Võru Linnagaleriis

 --> Noolegrupp esitab Võru Linnagaleriis näitusel "Maastik noolega" kolme spetsiaalselt käesolevaks näituseks valminud maaliseeriat.

Oleme oma tegutsemise jooksul katsetanud mitmeid kollektiivse töötamise meetodeid, sealhulgas ka maaliloomingu puhul - mitmekesi üheaegselt maali kallal töötamist, järgemööda maalimist, juhendatavat maalimist, maali autorite vahel osadeks jaotamist jne. Seekord otsustasime esineda ühisnäitusel individuaalsete autoritena, kellest igaüks paneb välja tervikliku seeria. Ka meile endale saab olema üllatuseks, kas ja kuidas meie eraldi teostatud tööd galeriis koos toimima hakkavad ning kui sarnaselt või erinevalt me omaette tegutsedes mõtleme.

Kellelgi --> Noolegrupi liikmetest pole siiani olnud Võru linnaga erilisi kokkupuuteid. Peale seda, kui olime käinud ühe laupäeva jooksul nelja erinevat ühistranspordi liiki kasutades Võru linnagaleriid vaatamas ning talletanud endasse selle pika teekonna samaaegse muinasjutulisuse ning trööstitu absurdsuse, loobusime mõttest esitada Võru näitusel oma varasemaid irooniast küllastunud projekte.

Otsustasime pöörduda tagasi maalikunsti klassikaliste väärtuste, formaatide ning žanrite juurde. Jaotasime omavahel ära kõige põhilisemad teemad ning võtsime eesmärgiks need mingil viisil Võru või Võru kogemusega siduda. Mis igal grupi liikmel sellest siirast taotlusest reaalselt välja tuli, ongi nüüd näitusekülastajale näha.

Triinu Jürves --> linnavaade
Seeria aluseks on kasutatud hiljuti ka Tallinnas avalikkusele presenteeritud Tamula rannaala mahulise planeerimise ideevõistlusele esitatud tööde detaile, mida on maalikunstniku eelistustest lähtuvalt ümber töödeldud ning meelevaldselt kokku miksitud. Samas näitab seeria veidi äraspidises võtmes ka arhitekti vaatepunkti "linnavaate" teemale.

Villem Jahu --> maastik
Klassikaliste maastike seeria on teostatud maalikunsti vahenditega, kuid motiivid jõuavad vaatajani nähtuna läbi teatud filtrite.

Harry Rull --> portree ja akt
--> Noolegrupi kolmanda liikme maaliseeria täpsem sisu jääb saladuseks kuni näituse avamiseni.

--> Noolegrupp soovib tänada Eesti Kultuurkapitali ja Vaiko Viitmanni.

--> Noolegrupi maalinäitus „Maastik noolega“ on kõigile huvilistele vaatamiseks Võru Linnagalerii esimesel korrusel alates 16. märtsist ning  jääb avatuks kuni 10. aprillini 2009.

 

 
Lisainfo:  Jana Huul, Võru Linnagalerii

                  tel. 78 28 740; 53 016 003 / e-kiri: jana.huul@vorukannel.eeTäpsem info/kontaktandmed:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: