SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: KOOLITANTS 15 - Võrumaa Maakondlik Tantsupäev (esimene kontsert)
Kuupäev: 13.02.2009
Kell: 13:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Esimesel kontserdil tuleb esitusele :

Lastetants, vabatants ja estraaditants.

 

*********************************


Koolitantsu festivali korraldus 2009. aastal:


Festivalist üldiselt

2009. aasta nimetame sünnipäeva ja säästuaastaks ja festivali läbivaks teemaks on - Hoiame kokku! Sõnaühend „hoiame kokku“ kannab endas kahte mõtet. Esimene neist on seotud festivali selle aastase sünnipäevapeoga. Tantsurahvas peab kokku hoidma, teineteist toetama, kaitsma ja koostööd tegema. Kokku hoides me hoiamegi kokku, sest nii saame omavahel kogemusi ja resursse jagada. Üheskoos jõuame kaugemale...

Teiseks tahame pöörata tähelepanu tänapäeva ühiskonna igapäevasele liigtarbimisele. Näiteks, kas peab ostma iga päev mõne uue riidehilbu? Kas peab ostma midagi lihtsalt sellepärast, et on suur soodusmüük ja saad asja odavalt kätte? Kas ikka peab helistama kõikidele nii palju? Kas õhtul peavad kõikides tubades tuled põlema? Kas duśśi võttes, peab vesi kogu aja jooksma? Kas peab nii palju aega raiskama televiisori vaatamise ja netis chat`imise peale, kui võiks selle ajaga hoopis ennast täiendada-arendada? Kui lähtuda „Koolitantsust“, siis kas esinemiskostüüm peab olema just kõige säravamast ja kallimast kangast, kui hea fantaasia korral saaks sama tulemuse tunduvalt väiksema summa eest või kas kostüüm peab olema just õmbleja juures õmmeldud, või võiks lastega ise käsitööd harrastada? Kas esinemise eel õhku paisatud juukselaki kogus ja näole määritud meigi kogus väärib seda, või on võimalik sama tantsuline tulem lihtsamate vahendtega saavutada? Kas muusika ja selle nn miksimine on esmatähtsad, et lavanumber õnnestuks? jne..jne... Nendele kõikidele küsimustele saab vastata eitavalt, juhul kui valdad kokkuhoidmise kunsti. Just nimelt kunsti, kuna tundub see ju nii ränkraske ülesandena eirata massipsühhoosist tulenevat käitumist ja vastutada ISE meie ainukese planeedi püsimajäämise eest.

Selle aastane festival saab parem, kahemõtteliselt kokku hoides!


Tantsukategooriatest ja vanuseastmetest

Koolitantsu festivalil võisteldakse sel aastal seitsmes põhikategoorias – showtants, estraaditants, vabatants, lastetants, Eesti-teemaline tants; uustulnukana lisandub põhikategooria ridadesse tänavatants ja eelmisel aastal alustatud teemakategooria saab sel aastal pealkirja – säästutants, ning viies vanuseastmes - mudilased, I-III kl, IV-VI kl, VII-IX kl. ja X-XII kl.

Eelmisel aastal Eesti Vabariigi juubeliaasta auks sai teemakategooriana lisatud Eesti-teemaline tants, mis sai üllatavalt hea vastuvõtu ja tähelepanu nii osalejate, juhendajate kui ka publiku poolt. Sel aastal otsustasime lisada Eesti-teemalise tantsu festivali põhikategooriate hulka väärtustamaks nii Eesti tantsu kui kultuuri. Eesti-teemalise tantsu kategoorias saavad osaleda

IV-VI kl, VII-IX kl. ja X-XII kl. vanuseastmed.

Lähtudes selleaastasest festivali motost, lisasime reglementi uue teemakategooriana SÄÄSTUTANTSU. Säästutantsu kategoorias saavad osaleda IV-VI kl, VII-IX kl. ja X-XII kl. vanuseastmed ja tants võib olla mistahes tantsustiilis. Säästutants peaks endast kujutama võimalikult odavate vahenditega tehtud löövat, efektset ja humoorikat tantsunumbrit, kust läbi peaks kumama säästuteema mistahes võtmes. Nii, et pange pead tööle, tehes tantse säästlikumalt säästlikkusest.

Showtantsu kategooriast astub tänavu välja iseseisvaks põhikategooriaks TÄNAVATANTS. Selle teema üle on tantsuõpetajad ja korraldajad juba aastaid diskuteerinud, et tänavatantsu stiilid on nii kiiresti ja laialdaselt arenenud, et neid võiks omaette kategooriana vaadelda. Nii me tegimegi. Tänavatants sisaldab kaasaegseid ja noorte seas populaarseid tantsustiile (locking, poping, hip-hop, breik, house jne.), kus tähtsal kohal on hea rütmi- ja stiilitunnetus, sünkroonsus, efektsus. Tänavatantsu kategoorias saavad osaleda IV-VI kl, VII-IX kl. ja X-XII kl. vanuseastmed.

Toimumiskohad-ja ajad

Alates 2005. aastast on festivalil kolmeastmeline festivalisüsteem (maakondlikud koolitantsupäevad, piirkondlikud koolitantsufestivalid, vabariiklik lõppkontsert). Ka 2009. aastal toimub Koolitants pea kõigis Eestimaa maakondades, jättes ära eraldi maakondliku päeva korraldamise vaid Läänemaal, Saaremaal ja Raplamaal. Kuid tantsimata ei jää keegi, sest antud maakonnad on suunatud ümberkaudsetele tantsupäevadele: Rapla- ja Läänemaa Tallinnasse ning Saaremaa Pärnumaale. Maakonna tantsutrupid osalevad hindamissüsteemis eraldi oma maakonna arvestuses.

Ja nagu ikka viimastel aastatel on olnud, saab ka käesoleval festivaliaastal toimuma professionaalse žürii vahetu tagasiside tantsuõpetajatele-tantsuloojatele kõikide maakondlike tantsupäevade vältel.

Koolitants 15“ kahepäevane lõppkontsert toimub 18.-19. aprillil Pärnus. Viimati toimus festivali lõppkontsert Pärnus 2005. aastal, seega pärast nelja pikka aastat on vabariigi parimatest parimatel koolitantsijatel võimalus taaskord särada Pärnu tantsufännidele. Sünnipäeva puhul pääseb lõppkontserdile senise 100 tantsu asemel 100+15 tantsu, et peost saaks osa ikka suurem arv noori tantsijaid.


2009. aasta festival on jäänud ka sel korral oma viimaste aastate käibel oleva süsteemi juurde –käime läbi kõik Eestimaa 15 maakonda, siis võtame ette 5 piirkondlikku festivalipäeva ja lõpetuseks 2 lõppkontserdi päeva.


Festivali maakondlikud voorud toimuvad 28. jaanuar-22. veebruar:

K28.01 – Viljandimaa, Viljandi Kultuurimaja

N29.01 – Jõgevamaa, Põltsamaa Kultuurikeskus

R30.01 – Järvamaa, Paide Kultuurikeskus

L31.02 – Tallinn, Raplamaa, Läänemaa, Salme Kultuurikeskus

P01.02 – Tallinn, Raplamaa, Läänemaa, Salme Kultuurikeskus


R06.02 – Hiiumaa, Kärdla Kultuurimaja

L07.02 – Pärnumaa, Pärnu Kontserdimaja

P08.02 – Harjumaa, Viimsi Keskkool


N12.02 – Valgamaa, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus

R13.02 – Võrumaa, Võru Kultuurimaja „Kannel“

L14.02 – Põlvamaa, Põlva Huvi- ja Kultuurikeskus

P15.02 – Tartumaa, Vanemuise Teatri väike maja


R20.02 – Ida –Virumaa, Narva Kultuurimaja „Rugodiv”

L21.02 – Ida –Virumaa, Narva Kultuurimaja „Rugodiv”

P22.02 – Lääne –Virumaa, Rakvere teater


Festivali 5 piirkondlikku koolitantsufestivali toimuvad:

K25.03 – Pärnu Kontserdimaja (Pärnumaa, Järvamaa, Saaremaa)

N26.03 – Valga Kultuuri- ja huvikeskus (Valgamaa, Võrumaa, Põlvamaa)

R27.03 – Jõhvi Kontserdimaja (Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa)

L28.03 - Tallinn, Salme Kultuurikeskus (Tallinn, Harjumaa, Läänemaa, Hiiumaa, Raplamaa)

P29.03 – Tartu Vanemuise Teatri väike maja (Jõgevamaa, Tartumaa, Viljandimaa)


Üleriigilise Koolitantsu Lõppkontsert toimub 2009. aastal Pärnus

18. ja 19.04 – Pärnu Kontserdimaja

Täpsem info/kontaktandmed:
Pileti hind 40.-

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
< augustokt >

Üritused e-postile: