SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Miksteatri etendus „Il dottore Faust“
Kuupäev: 06.02.2008
Kell: 15:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

MTÜ MIKSTEATER

Commedia dell arte improvisatsiooniline etendus "Il dottore Faust"

Näitlejad: Lee Merila, Kristo Toots, Kaido Rannik, Helvin KaljulaMTÜ MIKSTEATER on asutatud 15. mail 2007. aastal ja on erinevate kultuuriprojektide läbiviimisele spetsialiseerunud vabatahtlik kutseliste näitlejate ühendus, mille eesmärgiks on peamiselt noortele suunatud teatrietenduste väljatoomine, mängimine, erinevate teatrisuundade katsetamine läbi maailma ja eesti väärtkirjanduse.

Kuna MTÜ-l puudub oma saal, siis on esialgu kavas rändtrupina anda etendusi üle kogu Eesti maakonnakeskustes (kultuuri- ja rahvamajad) ning suuremates koolides.

Eestis on palju rändtruppe, kes annavad etendusi algklassidele ja lasteaiaealistele lastele, puuduvad aga põhikoolile ning gümnaasiumile suunatud lavastused.Etenduse tutvustus:

Aineks on lood doktor Faustist, reaalselt eksisteerinud Saksa rändastroloogist, ennustajast ja mustkunstnikust (õige nimega Georg Zabel u 1480 - u 1536), kelle kohta juba ta eluajal liikusid legendid, nagu oleks ta oma hinge müünud kuradile. Lavastuse aluseks ei ole J. W. Goethe "Faust" (mille lõpliku variandi ilmumisest möödus 175 aastat), vaid jutustused, lood ja legendid, mis on rahvasuus liikunud ja mida on Goethele lisaks oma loomingus kasutanud paljud autorid (Lessing, Klinger, Marlowe, Mann). Oma hinge müümine - ükskõik mil moel - see on olnud aktuaalne teema igal ajal. Inimkond tahab üha rohkem ja rohkem, üha uusi ja uusi hüvesid. See on inimlik, see on edasiviiv jõud, kuid kust läheb piir, mida ületades läheme vastuollu oma südametunnistusega, kaotame väärikuse, kaotame iseenda? Me andume naudingutele, mis on ohtlikud ja mille puhul teame, et tagajärjed on traagilised, - ometi arvame, et meist läheb see mööda. Ja lõpuks märkame, et oleme müünud oma hinge jumal teab millele. Või kurat teab kellele?

Oh ilus hetk, oh viibi veel!” Kui me peaks seda öeldes surema, siis kui palju on me elus hetki, mille eest tõesti tasuks surra?

Lavastuse eesmärk on tutvustada kooliõpilastele maailmakirjanduse klassikasse kuuluvat tegelaskuju läbi commedia dell' arte mängulise teatrivormi, ühtlasi andes ülevaate ka commedia dell' arte mänguvõtmest. (Etenduse tekst sünnib proovide käigus, lavastus valmib nelja näitleja rühmatööna, minimaalse lavakujundusega, autentsete kostüümidega ja etendusi antakse rändtrupina). Samuti viitab commedia dell´artele mitme tegelase karakter: dottored Faust ja Wagner, lepinguga saab Mefistost Fausti teener zanni, noor armastaja Margareta ja tema vend, sõjaväelane Valentin – capitano.

Tänases Eestis kipub lugemisharjumus hääbuma - läbi selle etenduse on hea võimalus tuua noored läbi mängu tagasi kirjanduse juurde, elavdades kultuurijanu ja ärgitades teatris käima. Projekti õnnestumisel on plaanis jätkata kirjanduslike tegelaste tutvustamist läbi erinevate lavastuste.

Etenduse pikkus: 90 minutit

Näitlejatena on projekti kaasatud: Lee Merila, Helvin Kaljula, Kaido Rannik, Kristo Toots. (EHI Teatriõppetool /Theatrum)

Kunstnik: Andri Luup (Theatrum)

Liikumiskonsultant: Kadi Tudre (EMA Kõrgem Lavakunstikool)

Kostüümikunstnik: Jana Volke

Projektijuht: Katre Teppan (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia)

Täpsem info/kontaktandmed:

Teatrisaalis. Pileti hind 70.- krooni.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
oktoober 2018
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
< septnov >

Üritused e-postile: