SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Festival Eesti Bassioaas 2022
Kuupäev: 23.08.2022-27.08.2022
Kell:
Koht:
Ürituse kirjeldus:

23.-27. augustil vallutavad madalsageduslikud helivõnked Võru, kui Stuart Hammi eestvedamisel toimub basskitarri suvelaager ja festival Eesti Bassioaas 2022.

5 päeva ja ööd kestev basskitarristide kogunemine annab unikaalse võimaluse igal bassimängijal õppida uusi tehnikaid hinnatud pedagoogide juhendamisel ning mängida ühes bändis koos maailmakuulsate muusikutega.

Bassioaasi õpetajateks ja festivaliansamblite liikmeteks on tuntud ja tunnustatud muusikud tervest maailmast: Stu Hamm (USA), Chris Minh Doky (Taani), Mattias IA Eklundh (Rootsi), Gergo Borlai (Ungari), Jaak Sooäär (Eesti) ja Tanel Ruben (Eesti). Festivali muusikaline juht on Californias resideeruv Stuart Hamm (mänginud koos Steve Vai, Joe Satriani jpt), kes oma varasemate ringreiside käigus armus Võru imekaunisse loodusesse sedavõrd, et otsustas just siin korraldada omanäolise bassifestivali.

Bassioaasi kestel jagub tegevusi aga ka teiste instrumentide mängijatele ning muusikasõpradele, sest toimuvad kõigile avatud meistriklassid ning kontserdid. Mattias IA Eklundh’i kitarri ja Gergo Borlai trummi meistriklassi on oodatud nii muusikud kui kõik teised heast ja tehniliselt kõrgel tasemel musitseerimisest lugupidajad, sest lähedalt saab näha, kuulata ja vestelda oma ala tõeliste tipptegijatega. Festivalile paneb punkti suur lõppkontsert laupäeva, 27. augusti õhtul. Lõppkontserdil astuvad üles kõik Bassioaasi õppejõud ja osalejad suuremates ja väiksemates koosseisudes. Kavas on ansambliliikmete parim soololooming ning arranžeeringud ja tuntud lood teistel esitajatelt, näiteks pärlid Steve Vai ja Joe Satriani loomingust. Välistatud pole ka täiesti värske muusika maailma esmaettekanded!

Kõik basskitarristid, kitarristid, trummarid ja hea muusika sõbrad on oodatud suve lõpetama Võrru, et saada osa madalsageduslikust elamusest, mis jääb meelde kogu eluks!

Kontserdi piletid saadaval Piletilevis, Võru Kandles ja www.bassioaas.ee.
Meistriklasside piletid saadaval Võru Kandles ja www.bassioaas.ee.
Bassioaasi täisprogrammi piletid saadaval www.bassioaas.ee

Gruppidele ja muusikakoolide õpilastele on saadaval eripakkumine: Mattias IA Eklundh’i või Gergo Borlai meistriklassi piletiga koos on sissepääs Bassioaasi lõppkontserdile 5€ soodsam. Soodustuse saamiseks palun edastada tellimus e-kirja teel info@bassoasis.com.

www.bassioaas.ee
www.bassoasis.com

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/festival/eesti-bassioaasi-2022-loppkontsert-363120/

https://youtu.be/BpyjsltywUs
https://youtu.be/GLd5EvZIBvI
https://youtu.be/NMjjwu0npRA
https://youtu.be/yLfFV8w5FBk

 **

Festivali Eesti Bassioaas 2022 kava:

23. augustil kell 20 Avakontsert: SOOÄÄR-VAIGLA-RUBEN

Väikeses saalis. Piletid 10 € müügil Piletilevis ja Võru Kandle kassas.

Sel aastal saab Võrus Bassioaais kuulda džässi/rokk muusikat. Sellega  seonduvalt astub ka avakontserdil üles, Eesti üks parimad ja tunnustatumad triosid Jaak Sooäär kitarril, Raul Vaigla bassil ja Tanel Ruben trummidel. Neile sekundeerib vahepaladega USA basskitarrist ja meie Bassioaasi kunstiline juht Stu Hamm.

 

25. augustil kell 20 Eesti Bassioaasi rock-jämm ansambliga Hetero

Pubi 17. Tasuta 

Bassioaasi esimene jämmiõhtu on täis rokkivaid helisid, kui pubilaval kütavad kuuma ansambel Hetero ja sõbrad. Üles astuvad ka Bassioaasis osalevad muusikud, eesotsas Stu Hammiga, kes on tulnud laiast maailmast kohale, et just Võrus koos mõnusat muusikat teha.

 

26. augustil kell 20 Eesti Bassioaasi jazz-jämm

Stedingu kohvik. Piletid 10 €.

Bassioaasi teisel jämmiõhtul saab nautida mahedaid džässihelisid Bassioaasi muusikute esituses, eesotsas Põhjamaade bassivõluri Chris Minh Doky ja bassiguru Stu Hammiga. Info ja laudade broneerimine telefonil 51910705. Piletid saadaval kohapeal.

 

26. augustil kell 13:30 Gergo Borlai trummi meistriklass

Piletid 15 €/ 10 € saab osta lingilt vorukannel.ee/Gergo_Borlai_trummi_meistriklass.html

Gergo Borlai (Ungari) annab Eesti Bassioaasi raames trummi meistriklassi, mis on avatud kõigile huvilistele. Borlai alustas trummimängu 3-aastaselt ja on tänaseks mänginud rohkem kui 500 albumil. Kodumaal Ungaris on ta pälvinud palju tunnustust, sh mitu elutöö auhinda ja kuldplaati. Borlai on kindlasti üks praeguse aja põnevamaid ja silmapaistvamaid trummivõlureid, kelle soolod hullutavad publikut üle terve maailma.

Gergo Borlai on ka hinnatud trummiõppejõud ning ta on muuhulgas Barcelona Conservatori Superior de Música del Liceu džässiosakonna professor. Borlai on musitseerinud koos paljude silmapaistvate artistidega, näiteks Scott Henderson , Frank Gambale, Tommy Campbell, Steve Smith, Bob Mintzer, Al Di Meola, Eric Moore, Tim Lefebvre, Hadrien Feraud ja paljud teised.

Tule kuula ja õpi trummimeistrilt. Meistriklassi lõppedes on kõigil huvilistel võimalik vabas õhkkonnas esitada meistrile küsimusi. Kestus 1,5 tundi.

Sooduspiletid saadaval õpilastele.

Grupitellimuse tegemiseks palun võtke meiega ühendust info@bassoasis.com.

 

27. augustil kell 13:30 Mattias IA Eklundh-i kitarri meistriklass

Piletid 15 €/ 10 € saab osta lingilt  

vorukannel.ee/Mattias_IA_Eklundhi_kitarri_meistriklass.html

Mattias IA Eklundh (Rootsi) annab Eesti Bassioaasi raames kitarri meistriklassi, mis on avatud kõigile huvilistele. Eklundh – kitarrifriik, tulnukas, mees teiselt planeedilt – ei jäta külmaks ühtki peenikeste keeltega kitarri austajat, eriti neid kes peavad lugu Skandinaavia metalist. IA on suurepärane muusik ja lisaks tunnustatud kitarriõpetaja. Ta korraldab igal suvel ka oma kitarrilaagrit Freak Guitar Camp.

Tule kuula ja õpi kitarrimeistrilt. Meistriklassi lõppedes on kõigil huvilistel võimalik vabas õhkkonnas esitada meistrile küsimusi. Kestus 1,5 tundi.

Sooduspiletid saadaval õpilastele.

Grupitellimuse tegemiseks palun võtke meiega ühendust info@bassoasis.com.

 

27. augustil kell 18 Eesti Bassioaas 2022 lõppkontsert

Teatrisaalis. Piletid saadaval Piletilevis

Basskitarri festivali Eesti Bassioaas lõppkontsert, kus astuvad üles festivali rokk- ja džässansambel, kõik Bassioaasi õpetajad erinevates koosseisudes ning basskitarriõppes osalenud muusikud. Festivali ja kontserdi kunstiline juht on tunnustatud basskitarrist ja bassiõppejõud Stu Hamm (USA).

Bassioaasi õpetajad ja festivaliansamblite liikmed on kõrgelt hinnatud muusikud kõikjalt maailmast: Stu Hamm (USA), Chris Minh Doky (Taani), Mattias IA Eklundh (Rootsi), Gergo Borlai (Ungari), Jaak Sooäär (Eesti) ja Tanel Ruben (Eesti). Kavas on ansambliliikmete parim soololooming ning arranžeeringud ja tuntud lood teistel esitajatelt, näiteks pärlid Steve Vai ja Joe Satriani loomingust. Välistatud pole ka täiesti värske muusika maailma esmaettekanded!

Festivali kunstiline juht Stu Hamm on musitseerinud koos paljude hinnatud artistidega – tema koostöö nimekirjast leiab Steve Vai, Joe Satriani, Frank Gambale jpt. Californias resideeruv bassimees on Võru publikule juba tuttav – ta on Võru külastanud kahel korral ning 2020. aastal armus ta siinsetesse mändidesse ja kaskedesse sedavõrd jäägitult, et otsustas just Lõuna-Eestis pidada enda eestvedamisel iga-aastast basskitarrile pühendatud festivali. Festivali tuumaks on 5 päeva kestev bassiõpe, mille kulminatsiooniks on laupäevaõhtune lõppkontsert.

 

Täpsem info/kontaktandmed:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
detsember 2022
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< novjaanuar >

Üritused e-postile: