SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Linna keskväljakul: Mis on kodu, kus on kodu, kus on kodukoht?
Kuupäev: 19.08.2022-20.08.2022
Kell:
Koht:
Ürituse kirjeldus:

 

Mis on kodu, kus on kodu, kus on kodukoht?

Ukraina sõja valguses tajume oma kodude väärtust teravamalt. Hetkega võivad inimesed jääda ilma kõigest, mis kallis...

Juhan Viiding kirjutas laulusõnad: Kodu, see ei ole koda, millel aken, uks. Ilma kodutundeta me jääme kodutuks“. Andkem üksteisele, nii meile eestlastele kui ka teistele, kodutunnet!

Hoolimata endiselt erilisest aastast ja erilistest tingimustest, tähistame kodulinna sünnipäeva rõõmsate tegemistega. Kahe päeva sisse mahub hulgaliselt sportlikke tegevusi, laulu ja tantsu, pisut teadust ja laadamelu.

 

Reedel, 19. augustil

toimub Võru keskväljakul sportlik perepäev „Sport hoit tujo hää".

Kell 12-18 esitlevad spordialasid Võru spordikooli kergejõustiku, murdmaasuusatamise, maadluse, laskesuusatamise, orienteerumise ja võrkpalli osakonnad, võimlemisklubi Janika Võru osakond, Judoklubi Rei, Parksepa Spordiklubi, Huvikool Tuleviku Tähed, Treeningstuudio Fookus, Vastseliina Hokiklubi.

Igal spordialal on keskväljakul oma pesa, kus saab proovile panna oma võimeid ja kaasa elada põnevatele võistlushetkedele.

Kell 17.15 tulge osa võtma XIX 1784 m linnajooksust!

Start ja finiš keskväljakul, eelregistreerimine Võrumaa Spordiliidu veebilehel ja kell 16.45 kohapeal.

Kell 17.45 kesklinna laval Võru Tantsukeskuse kontsert, juhendaja Andre Laine.

Spordipäeva juhib Ivar Tupp. Et seda kõike kogeda- spordiriided selga ja kogu perega keskväljakule!

Kell 20 jätkub linna sünnipäev rahvapeoga, kus esinevad Vennaskond ja Nedsaja Küla Bänd. Vaheajal näete Võrus elava Ukraina fotograafi Leonid Shtaida fotosid Võrust.

 

Laupäeval, 20. augustil

kell 9 läheb kirikuesisel platsil ja keskväljakul lahti vilgas tegevus - saab kaubelda linnapäevade laadal.

Kell 10-15 ootame teid linna keskväljakule perepäevale „Koton om hää“!

Kell 10 avavad linnalaada Lahedad Mutid Lahedalt.

Mutid on kolm lahutamatut sõbrannat vanuses 70–80 eluaastat. Saavad kokku ja hakkavad rääkima oma elust, ilmaelust ja muidugi siunavad enda vanamehi. Tekstilist osa aitavad vürtsitada tantsunumbrid, mis teinekord ilma sõnadetagi on huumorist tulvil.

Kell 10.30 esinevad energiast pakatavad Võru JJ Street Tantsukooli tantsijad.

Kell 11 Miksteatri kogupereetendus „Võti“

Etendus sobib vaatamiseks igas eas inimesele. Viieaastane Säde on jäänud paariks tunniks üksi koju – kuniks ema ja isa teatris on. Kõlab koputus. Vanaisa! Säde rõõmustab – ta on vanaisa nii väga oodanud! Vanaisa on talle väga tähtis ja armas, neil saab koos olema hirmus tore! Ainult et – uks on lukus ja suure ähmiga ei leia ta võtit. Ja vanaisa on teisel pool ust…Laval: Kaia Skoblov ja Kristo Toots.


Kell 12 Võrumaa lasteaedade kontsert „See on meie laul“.

Tänavu tähistavad Võrumaa lasteaiad 105. tegutsemisaastat. Sellega seoses on Võrumaa lasteaedade õpetajad planeerinud läbi aasta kestva ürituste sarja. Sel kontserdi laulavad üheteistkümne lasteaia lapsed oma lasteaia tunnuslaule.

Kell 13 astuvad üles Võru Kunstikooli tantsurühma Katariina tantsijad.

Kell 13.30 Привітання з днем міста від Українців - linna sünnipäeval tervitavad meid Ukraina võrukad.

Kell 14 Linnapea tervitus ja sünnipäevatort, musitseerib Võru Puhkpilliorkester.

Kell 14.30 pärimusmuusika ansambli „Ehale“ kontsert.

Ehale“ on 2022. aasta alguses kokku tulnud bänd, kes armastab mängida pärimusmuusikat. Koosseis (Aet Kubits, Aneta Ponetajev, Hellika Otsar, Mathias Lantin) ammutab loomejõudu vanadest arhiivisalvestistest, aga ka kõigest muust, mis kõrva ja silma jääb. Nii ei puudu bändi repertuaarist välismaa lood ega omalooming. Kitarri ja viiulite kooskõlale lisandub mahe klarnet, moodustades harmoonilise kõlapildi. Aeg-ajalt sulavad pillihäälte asemel või nendega koos kokku vokaalid. Ehale muusika helikeelt iseloomustab uudne mängulisus, kuid ka traditsiooniline tantsulisus.

Meisterdada ja kunsti saab teha Võru Kunstikooli töötubades.

Aila Näpustuudio telgis saab õmmelda lilli ja meisterdada pärlitest tasapinnalisi mänguasju (1€). Värvida saab Timo Keraamika loomakujukesi (0.50-1€). Teha saab ämblik-järjehoidjat, naha-ja puutööd, raamatuaasta öökulliga võtmehoidjat ja näomaalinguid (tasuta).

Põnev Politseimuuseumi väliprogramm, kus iga huviline saab enda sõrmejälgedega kaardi , fotoroboti koostamine, vereplekkide otsimine ja tuvastamine, kriminalisti töövahendite tutvustamine, väsimusprillid ja narkoprillid.

Ka Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 osaleb 20. augustil Võru keskväljakul perepäeval. Nende telgis on võimalik mängida Kolm Elu kuulimänge, lõõgastuda rannatoolides ja tutvuda kultuuripealinna tegemistega. Ühtlasi saab osta fännitooteid.

Kell 10.30-13.30 saab Katariina alleel osaleda Vastseliina Noortekeskuse seiklusrajal „Teeme teadust“.

Seiklusrajal asuvad punktid, kus tuleb koos meeskonna või perega lahendada ülesandeid (teaduskatseid), milles saate proovile panna oma teadmised ja tehnilise taiplikkuse. Tegu on väga lihtsate teaduskatsetega, millega saavad kõik hakkama!

Esmakordselt viidi neid katseid läbi Võru valla õpilasmalevas. Teaduskatseid on võimalik läbida ka läbi „Actionbound“ rakenduse. Katsete puhul oleme arvestanud Katariina alleel asuvaid elemente: näiteks laternaposte, puid ja „käsipumpa“. Raja alguses saavad osalejad kontroll lehe küsimustega, millele igas punktis leiate vastuse. Kõikidele raja lõpetajatele meelehea!

Võru Loovuskooli lastealal saavad eelkooliealised lapsed mängida ja meisterdada liivapilti ning söödavate küünaldega torti. Beebidega emmedele on õdus ja privaatne ema ja lapse telk. Kuni 12 aastased lapse saavad lustida batuudil „Piraadi laev“.

Kell 10-15 vanatehnika näitus klubilt „Vänt“!

Kõiki vanaisasid, isasid ja poegi, vanaemasid, emasid ja tütreid ootab nostalgialaks!

***

Täname kõiki perepäevade korraldamises kaasa löövaid ettevõtteid-asutusi, kunstnikke ja kunstiõpetajaid, lauljaid, tantsijaid ja nende juhendajaid, pidukohtade sisseseadmise töömesilasi, kes ikka ja jälle linnarahvale kodutunnet loovad!

 

Täpsem info/kontaktandmed:
Lisatud pildid:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
detsember 2022
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< novjaanuar >

Üritused e-postile: