SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Väetantsud - tutvustav töötuba - tantsuõhtu
Kuupäev: 10.02.2019
Kell: 16:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:
 
LÄBI KEHA TARKUSE ISEENDALE LÄHEMALE

Igapäeva elus on väga palju asju, mida me peame tegema ja tihti see tekitab meis vastupanu, pingeid ja kõik koguneb meie kehasse. Tihtilugu elame rohkem teistele, teeme nii nagu teised ootavad ja võime unustada enda vajadused. Meid on terve elu õpetatud väljastpoolt, mida ja kuidas me peame tegema ja see on meid pannud ennast mitte kuulama, ennast mitte usaldama.
Meie keha on imeliselt tark, ta kogub informatsiooni ja salvestab kõiki kogemusi, mida elu jooksul saame, aga me oleme sinna kogunud ka igasugu uskumusi, emotsioone, mis meid tegelikult ei toeta, pigem piiravad. Kui liigume vähe, siis emotsioonid ja pinged kuhjuvad, keha jääb kangeks, energiat on vähe. Lisaks füüsilisele pingele tekib ka vaimne pinge, millest tekivad haigused. Kiires elutempos oleme kaugenenud loodusest ja kaotanud ka ühenduse iseenda sisemise tarkusega, mis oskab järgida looduse rütme ja nendega kooskõlas elada.
Mida see tants meile annab?
1. Parema kontakti oma kehaga ja sisemaailaga
2. Vabastada kehast üleliigsed pinged
3. Keha ja ka süda saavad mõnusa koormuse, kuna on ka väga kiireid rütme
4. Rõõmsa tuju ja hea enesetunde, hea energia
5. Avab loovust ja julgust väljendada
6. Suurema teadlikkuse endast 7. Rahustab meelt, annab hea une

Selles tantsus ei pea tegema õpetaja järgi kindlaid samme, see on väga vaba ja vabastav liikumine, mida inspireerib hea muusika, erinevad rütmid ja õpetaja toetav juhendamine.
Siin sa saad olla sina ise, liikuda vabalt ja väljendada, vabastada piirangud, mis sind tagasi hoiavad.
See praktika sobib kõigile olenemata soost, vanusest, füüsilisest vormist.
Mingit eelnevat tantsuoskust ei ole vaja, kõik kehad on loodud vabalt liikuma ja väljendama. On vaja ainult soovi tulla, liikuda, tuua kogu tähelepanu endasse ja aktsepteerida ruumis teisi, kes on oma tantsus. Muusika inspireerib, juhendaja suunab ja toetab. Kõik on õige, midagi ei saa teha valesti, keegi ei ütle kuidas peab.
Lihtne on tantsida nii nagu keegi ei vaataks kui keegi ei vaatagi, kõik tegelevad endaga.
Tantsime mõnusates kergetes riietes ja paljajalu või sokkides. Mulle endale meeldib paljajalu, sest nii on põranda tunnetus ja keha tunnetus kõige parem.
Valmis tuleb olla ehk selleks, et nii teistel kui ka endal võib tantsu ajal tulla üles mingi emotsioon, käivituda protsess, siis on vaja mõista ja olla tänulik, lubada sellel juhtuda, mitte minna teisi päästma. Midagi ei ole valesti, läbi vabanemise toimub tervenemine. Teisel hetkel võib vallanduda tohutu rõõm, kogeda suurt armastust iseenda ja kogu maailma suhtes, selles tantsus on kõike, nagu elus.

Koht: Kultuurimaja Kannel saal, aadress Liiva 13 Võru linn
Aeg; pühapäev 10.veebr kl 16.00 - 19.00
Osalustasu 15.eurot
Õpilastele pensionäridele 10 eurot
Palun registreeru mailile: vsagentuur@gmail.com

Riietu kergelt, kihiliselt, tantsime paljajalu.
Palun võta endale kaasa joogiveepudel ja matt!

VÄETANTSUD
Väetantsud on inspireeritud 5 Rütmi tantsust, mille looja on Gabrielle Roth. Muusika on valitud 5 Rütmi põhimõttel. 5 Rütmi on Voolamine, Staccato, Kaos, Lüürika ja Vaikus.
Tants moodustab loomuliku dünaamilise laine, alustame aeglase rahuliku voolava muusika saatel, millele varsti lisandub rütm, mis paneb väljendama, edasi läheb rütm järjest kiiremaks ja kulmineerub väga kiireks ekstaatiliseks kaoseks, peale mida me saame kogeda enda sees uut ruumi, uue energiaga, millel on uus kvaliteet, süda avaneb, võime koged suuremat rõõmu, rahulolu, kergust jne, laine suubub rahusse, vaikusesse, üksolemise kogemisse.

Miks see praktika hea on ja mida see annab?
5 rütmi tantsude looja Gabrielle Roth on öelnud: "Pannes keha liikuma, algab tervenemine iseenesest!"
5 Rütmi, mis need on?
5 Rütmi on looduserütmid, elemendid maa, tuli, vesi, õhk ja eeter ehk ruum, mis kokku moodustavad laine.
Voolamine (naisenergia) - element maa - äratame oma keha liikumisele, liikumine loob ühenduse keha sisemise tarkusega - kogeme iseennast ja õpime võtma vastu nii, nagu praegu on - armastavalt, ilma hinnanguteta;
Staccato (meesenergia) - element tuli - annab liigutustele suuna ja jõu väljendada ennast sellisena, nagu oleme, õpetab väljendama selgelt oma soove ja vajadusi, tundeid ja tõde, õpetab kuulama oma südant ja elama südame järgi;
Kaos - element vesi - aitab vabastada kehast vanad energiad, blokeeringud, et teha ruumi uuele toetavale energiale, kaos see on muutumine, avardumine, kaos õpetab jääma enda keskmesse ka keerulistes olukordades, alistuma;
Lüürika - element õhk - avab südame, tekib suurem usaldus ümbritseva ja teiste inimeste suhtes, tants muutub kergeks, hõljuvaks, õpetab märkama elu läbi kaastunde silmade, märkama kergust, rõõmu, iseenda ja kogu maailma imelisust ja ilu;
Vaikus - ruum- element eeter - avardumine, ühendus kõigega, jõuame oma hingekoju, leiame kontakti oma tõelise olemusega.

VÄETANTSE JUHENDAB MARGIT FOHT
Minu suurim kirg ja hobi on tantsimine. Jõudsin 5 rütmi tantsu praktikani 10 aastat tagasi ja 8. hooaeg juhendan ise gruppe. Kohe esimesel korral, kui sattusin 5 rütmi tantsu õhtule, tundsin, et olen jõudnud koju.
Minu jaoks on tantsimine midagi palju rohkemat kui muusika järgi oma keha liigutamine. Tants on kohalolu, olemine iseendaga, kus kaob kõik muu, tants on pühendumine, tants on looming, tants on ravim nii kehale kui hingele. Tantsides saame väljendada oma hinge suurust, mida sõnadega ei ole võimalik edasi anda. Läbi vaba 5 rütmi tantsu olen õppinud paremini mõistma inimeseks olemist, iseennast, teisi, elu müsteeriumit. Tantsmine aitab vabastada kehast pingeid ja annab tohutult palju uut energiat ja loomeväge. Peale tantsimist ma tunnen ennast palju rohkem elusana, rõõmsamana, vabana iseenda seatud piirangutest! Mind on väga palju inspireerinud 5 rütmi õpetaja Berit Hague ja õpetanud elu ise.

Ootan sind, et seda sinuga jagada!
Armastusega Margit
Lisainfo tel 5126342
Margit Foht

Täpsem info/kontaktandmed:

Väikeses saalis.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
< juulisept >

Üritused e-postile: