SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: XXIII FESTIVAL VÕRU VASKPILLIPÄEVAD
Kuupäev: 11.08.2018-14.08.2018
Kell:
Koht:
Ürituse kirjeldus:

XII Aavo Otsa Trompeti Suveakadeemia ja kammermuusika kursus

Suveakadeemia õpetajad: Boris Taburetkin (Venemaa), Aavo Ots, Priit Sonn, Jaan Ots, Neeme Ots, Toomas Vana, Kenneth Ojutkangas (Soome), José Ramirez, kontsertmeister Meeli Ots

*

XXIII Festival Võru Vaskpillipäevad

11. augustil kell 19.00

Trompetitalendid 2018        

Esinevad solistid Eestist ja Peterburi Konservatooriumist

*

12. augustil kell 17.00

EV-100 raames: XXIII Võru Vaskpillipäevade ajalootund

Ajakirja "Diplomaatia" peatoimetaja ja Kuku raadio saate "Välismääraja" saatejuht Erkki Bahovski räägib teemal "Eesti ja Petrograd aastal 1918 - mis oli ühist ja mis erinevat?"

Peterburi Konservatooriumi vaskpilliklassid ja kodukandi muusika

*  

12. augustil kell 19.00

Kammermuusika tähtteoseid

Esinevad Sibeliuse Akadeemia magistrandid Toomas Vana (tromboon) ja Kenneth Ojutkangas (tuuba), rahvusvahelise konkursi laureaadid Jevgeni Arabina ja Neeme Ots (trompet), klaveril Meeli Ots

*

13. augustil kell 19.00

Kummardus Valgrele

Esineb akordionivirtuoos Ella Koura, kaastegevad solistid ja ansamblid

*  

14. augustil kell 19.00

Nooruse hääled Võru Kandles

Esinevad trompetisolistid Peterburist ja Eestist, Eesti Noorte Kontsertorkester ja Eesti Noorte Brass

Korraldajad: Lõuna-Eesti Puhkpillikoolitus, Aavo Otsa Muusikastuudio

***

Kennet Ojutkangas alustas tuubaõpinguid Toholampis 2001. aastal kohaliku brassi õppejõu Osmo Jämsä käe all. Ta mängis mitmeid aastaid Toholampi puhkpilliorkestris, brass septetis, big bändis ja väiksemates bändides Ostrobothnia linnaosas. Pärast teenimist armees 2010 a. jätkas ta mängimist Helsinkis kaitseväe orkestris. Käesoleval ajal õpib Kenneth Sibeliuse Akadeemias Petri Keskitalo tuubaklassis. Kenneth on samuti õppinud elektrikitarri, baskitarri ja klaverit. Ta on aktiivne vabakutseline muusik, tema repertuaari kuuluvad lood klassikalisest muusikast kuni Jazz/Rockini.

Ella Koura alustas akordioni õpinguid 7 aastaselt õpetaja Elina Leskelä käe all. 17. aasta vanuselt jätkusid tema õpingud Sibeliuse Akadeemias, kus tema õppejõududeks olid Matti Rantanen ja Veli Kujala. Õpingute ajal osales Ella Mie Miki, Stefan Hussongi, Inaki Alberti, Geir Draugsvolli ja paljude teiste õpetajate meistrikursustel. Aastal 2016. lõpetas Ella Sibeliuse Akadeemia magistriõpingud. Käesoleval ajal on Ella vabakutseline muusik ja õppejõud.

Priit Sonn lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia trompeti erialal 1998. (dots Aavo Ots) ja samas magistrantuuri interpretatsioonipedagoogika erialal 2005. aastal (A. Ots). 1999. aastast töötab ta H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis vaskpilliõpetaja ja ansamblijuhina (omab õpetaja-metoodiku ametijärku) ning 2006. aastast EMTA Tartu filiaalis lektorina. Esineb tihti koos abikaasa Ele Sonniga (klavessiin). Samuti on Priit Sonn mitme orkestri dirigent – Eller Brass, Elleri puhkpilliorkester, Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkester, Eesti Noorte Brass, Wõro Fanfare. Priit Sonn viib pidevalt läbi meistrikursusi ja täiendkoolitusi EMTA rahvusvahelistel trompetipäevadel, H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis, Võru vaskpillipäevadel, Suure-Jaani Trompeti Suveakadeemias ja mujal. Tema õpilased on edukalt osalenud nii rahvusvahelistel kui ka vabariiklikel konkurssidel.

Aavo Ots – dirigent, trompetimängija ja pedagoog – sündis 25. jaanuaril 1951. a Vastseliinas Tsäpsi külas Kase talus. Aavo Ots alustas trompetiõpinguid Vastseliina Keskkooli orkestris Leonid Eriku juhendamisel. Ta õppis aastail 1967–1971 Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis trompeti (õp Kaupo Antzon) ja koorijuhtimise erialal (õp Roland Laasmäe). Lõpetas 1976. a Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise erialal (Gustav Ernesaksa ja Olev Oja klassis) ja trompeti erialal (õp Tõnu Tarum) ning 1986. a Leningradi Riikliku Konservatooriumi aspirantuuri trompeti erialal Juri Bolšijanovi klassis. Aavo Ots võitis 1979. a Eesti interpreetide konkursil esikoha. Ta mängis aastail 1975–1985 RAT "Estonia" orkestris, aastast 1977 töötab Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja-metoodikuna. Alates 1982. a on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, aastast 1989 dotsent. 2014. a autasustas Eesti Vabariigi President Aavo Otsa trompetikoolkonna ja puhkpillimuusika arendamise eest Valgetähe V klassi ordeniga.

Neeme Ots alustas trompetiõpinguid 6-aastaselt oma isa Aavo Otsa käe all. Aastal 2007 astus ta Sibeliuse Akadeemiasse (Soome), kus õppis Pertti Kulku, Touko Lundelli ja Simo Rantaneni käe all. 2011. aastal lõpetas ta bakalaureuseõpingud ning 2018. aastal magistrantuuri. Erasmuse programmi raames täiendas ta end 2013. aastal Madriidis (Conservatory Superior de Musica de Madrid, prof Enrique Rioja-Liz). N. Ots on pälvinud auhinnalisi kohti mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning täiendanud end Johann Ganschi, Maurice André, Reinhold Friedrichi, Neeme Birki, Manuel Blanco Gómez-Limoni, Adán Delgado Illada, Bo Nilssoni, Gabriele Cassone, Juri Bolšijanovi, Ernesto Chuliá jt meistriklassides. N. Ots on olnud trompetirühma kontsertmeister mitmetes mainekates noorteorkestrites: Maailma Noorte Puhkpilliorkester, Saksa-Skandinaavia-, Balti Noorte- ja Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester. Nimetatud orkestritega on ta esinenud sellistes kontserdisaalides nagu Emirates Palace Abu Dhabis, Helsingi Finlandia-Talos ja Musiikkitalo suures saalis, Berliini Filharmoonias jpt. Ta on korduvalt osalenud Hispaania Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Madriidi Filharmoonia Sümfooniaorkestri ja European Royal Ensemble töös. Ta on teinud koostööd mitmete väljapaistvate dirigentidega (Jukka-Pekka Saraste, Kristjan Järvi, Leif Segerstam, Mikko Franck, Markus Lehtinen jt).

Jaan Ots on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri ja trompeti erialal ning omandanud bakalaureusekraadi klaveri erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on olnud edukas mõlemal erialal, võites preemiaid enam kui 20 konkursil Eestis ja väljaspool. Möödunud aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri dirigeerimise erialal, juhendajateks Leif Segerstam ja Atso Almila. Jaan on end vahetusüliõpilasena täiendanud ka Pariisi Konservatooriumis (CNSM) ning osalenud Jukka-Pekka Saraste, Esa-Pekka Saloneni, Mikko Francki, David Zinmani ning Thomas Sanderlingi meistriklassides. Aastal 2015–2016 tegutses ta Hannu Lintu assistendina Soome Raadio Sümfooniaorkestri ja Nordea Jean Sibeliuse Orkestri juures. Koostöö Hannu Lintuga jätkub Savonlinna Ooperifestivalil 2018 suvel. Ta on juhatanud Lahti Sümfooniaorkestrit, Soome Rahvusooperi orkestrit, Helsingi Linnaorkestrit, Pärnu Linnaorkestrit ning Narva Linnaorkestrit. Alates septembrist 2017 on ta ametis Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri dirigendina. Jaan esineb pianistina regulaarselt klaveritrio TEOS ning Frielinghaus Ensemble koosseisus. Käesoleval hooajal antakse kontserte Eestis, Soomes, Saksamaal ja Šveitsis.

Meeli Ots õppis Tallinna Muusikakeskkoolis Ruuta Tarase ning Tallinna Konservatooriumis Laine Metsa klaveriklassis. Lühikest aega õppis ta ka Hugo Lepnurme juhendamisel orelit. Käesoleval ajal töötab Meeli kontsertmeistrina Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Meeli Ots on esinenud paljude rahvusvaheliselt tunnustatud solistidega nagu Patrick Sheridan, Johann Gansch, Konradin Groth, Joukko Harjanne, Adán Delgado Illada, Charlie Porter, Ernesto Chuliá jt. Neeme Birk, Andres Kontus, Ivar Kiiv, Jüri Leiten, Kalev Kuljus, Ivar Tillemann, Erki Möller ning Martin Kuuskmann – nende muusikutega on ta teinud koostööd. Meeli on tunnistatud mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel parimaks kontsertmeistriks. Raadiokonkursil Concertino Praga pälvis ta eridiplomi kontsertmeistrile.

Toomas Vana alustas trombooniõpinguid 11-aastaselt Neeme Saare trombooniklassis. 2005. aastal jätkas ta õpingud Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis Priit Sonni käe all. Pärast Ellerikooli lõpetamist kiitusega erialas 2009. aastal astus ta Andres Kontuse trombooniklassi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse. Alates 2011. aastast õpib Toomas Sibeliuse Akadeemias Teppo Alestalo käe all. Bakalaureuseõppe lõpetas ta 2015. aasta kevadel ja sügisel jätkas samas magistrantuuris. 2016/2017 õppeaastal täiendas Toomas end Nordplus programmi raames Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias prof. Jesper Juuli ja dots. Torbjörn Krooni trombooniklassis. Toomas on võtnud osa mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud professorite meistriklassidest nagu näiteks Line Johannesen (2013), Frederic Belli (2014), Jonas Bylund (2014), Juan Carlos Matamoros (2014), Jordi Navarro (2014), Christian Lindberg (2016), Ian Bousfield (2016), Joseph Alessi (2017), Massimo La Rosa (2017), Matthew Gee (2017) jpt. Toomas on edukalt osalenud Kolme kooli vahelisel puhkpillimängijate konkursil (2007. aastal 3. koht, 2008. aastal 1. koht ja 2009. aastal 1. koht). 2008. aastal saavutas Toomas 3. koha Eesti Interpreetide Konkursil. Väljaspool Eestit on ta osalenud 7. rahvusvahelisel vaskpillimängijate konkursil Stanislaw Moniuszko nimelises Muusikaakadeemias Gdanskis, Sibeliuse Akadeemia Orkestrisolistide Konkursil (1. koht M. Raveli „Bolero“ esituse eest), Rahvusvahelisel Lieksa Vaskpillifestivali 3. Tromboonikonkursil (pääs teise vooru), Aeolusi Rahusvahelisel Puhkpillimängijate Konkursil (edasipääs avalduste voorust ja osalemine esimeses voorus), II J. Pakalnise nimelisel Rahvusvahelisel puhk- ja löökpillide konkursil (pääs teise vooru). Toomas on teinud koostööd järgnevate orkestritega: Euroopa Noorte Brassband, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Rahvusooper „Estonia“ Sümfooniaorkester, Helsinki Filharmoonia Orkester, Soome Raadio Sümfooniaorkester, Soome Rahvusooperi Orkester, Lapimaa Kammerorkester, Turu Filharmoonia Orkester, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester jt. Ta on osalenud ka mitmetel festivalidel Eestis ja Soomes, sh Pärnu Muusikafestival, Eesti Kontserdi „Noored Talendid“, Brass@Siba jt. Alates 2018/2019 hooajast alustab Toomas Vana tööd Rahvusooper „Estonia“ Sümfooniaorkestri tromboonirühmas.

Täpsem info/kontaktandmed:

Kontserdisaalis

Sissepääs tasuta

Lisatud failid:
Palun vaata kuulutust!
Pidulikud puhkpillihelid EV 100 Võru Kandles. (A. Ots)

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
< juulisept >

Üritused e-postile: