SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Kammerorkester Klaaspärlimäng Sinfonietta, marimbal Heigo Rosin, dirigent Lukas Groen (Holland)
Kuupäev: 17.11.2017
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

 Kammerorkester Klaaspärlimäng Sinfonietta,

marimbal Heigo Rosin,

dirigent Lukas Groen (Holland)

Ettekandele tuleb Emmanuel Séjourné (Prantsusmaa) marimbakontsert, mis on sagedasti mängitav heliteos Euroopa kontserdilavadel. Tehniliselt nõudlik, kuid helikeelelt kaunis teos.  

Lisaks marimbakontserdile tulevad esitusele igihaljad osad G. F. Händeli “Veemuusikast” ja Ed. Elgari „Seranaad“.  

**

Klaaspärlimäng Sinfonietta tegutseb aktiivse kammerorkestrina nii Eestis kui paljudes välisriikides. Projektiorkestrina on ta koosseis suuruselt vahelduv ning väga paindlik. Kõik sõltub repertuaari vajadustest. Orkestri ees on olnud palju tuntud dirigente, eesti omadest tuleks kindlasti mainida Andres Mustoneni ja Risto Joosti.

Dirigent Lukas Groen (Holland) töötab Eestis alates 2008-aastast. Ta on olnud kaastegev Pärnu linnaorkestri, Järvi suveakadeemia jpt. muusikaliste tegemiste juures. Samal ajal on ta dirigeerinud orkestreid Hollandis, Soomes ja mujal Euroopas.

Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt õpetaja Õie Aruoja klaveriklassis. Edasised õpingud viisid aga löökpillide juurde, esmalt Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkestrisse ja seejärel peagi Tartusse Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli õpetaja Raivo Rebase löökpilliklassi. 2011 aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe dotsent Rein Roosi löökpilliklassis. Hetkel jätkab Heigo samas koolis magistiõppe II kursusel. Lisaks sellele õpib ta samaaegselt Belgias Antwerpenis Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Carlo Willems’i ja Koen Wilmarsi löökpilliklassis magistriõppe I kursusel.

Heigo on osalenud She-E Wu (USA), Anders Åstrand, Pius Cheung (Hong Kong), Naoko Takada (Jaapan), Emmanuel Séjourné (Prantsusmaa),  Andrei Pushkarev (Ukraina), Stanisław Skoczyński (Poola), Mark Ford (USA), Igor Lesnik (Horvaatia), Kyung Hwan Choi (Lõuna- Koera), Leo Ouderits (Belgia) Carlo Willems (Belgia), David Friedman (USA), Linda Maxey (USA), Hakim Ludin (Afganistan), Jeff Moore (USA), Mario Boivin (Prantsusmaa), Heinz von Moisy (Saksamaa) ja Pedro Carneiro (Portugal) meistriklassis, lisaks sellele Dave Weckl ja Sheila E. Drumclinic’us.

Heigo on edukat osalenud mitmetel konkursitel: : DeLinkprijs tänapäevamuusika konkurss 2013 I Preemia (Holland), Yamaha Scholarship Competition 2013 for Percussion I Preemia, Klassikatähed 2013 II Preemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Klassikaraadio preemiad, Eesti Puhk- ja Löökpillimängijate konkursil Tallinnas I preemia, Marimbakonkursil Fermos Itaalias (2011, 2012), löökpillikonkursil The Tromp Hollandis (2010, 2012), Kolme Kooli Konkursil II koht (2008), Üleriigilisel Muusikakoolide Löökpilliõpilaste Konkursil I-II koht (2006)

Heigo on mänginud mitmete orkestrite koosseisus: Liégé Filharmoonia Sümfooniaorkester, Flaami Kuninglik Ooperiorkester De MUNT, Il Novecento Sümfooniaorkestris kontsertuuril “The Night of the Proms” (2011, 2012), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester, Tartu Vanemuise Sümfooniaorkester ja Tallinna Filharmoonia Kammerorkester.

Solistina on Heigo esinenud Eesti Riikliku Sümooniaorkestriga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga ning Eesti Muusika- ja Teartiakadeemia Sümfooniaorkestiga. Lisaks sellele on ta esinenud erinevate sooloprogrammidega nii Eestis kui ka välismaal: Poolas, Soomes, Belgias, Hollandis, Taanis ja Itaalias.

 www.heigorosin.com/

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Kontserdisaalis.

Piletid hinnaga 8 € ja 10 € on müügil Võru Kandle kassas ja Piletilevi müügipunktides.

Lisatud failid:
Palun vaata kuulutust!

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2019
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< juulisept >

Üritused e-postile: