SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Juubelikontsert: Võru Segakoor Tervis 70 "Armastusel kummalised teed."
Kuupäev: 22.04.2017
Kell: 16:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Võru Segakoor Tervis 70

Juubelikontsert „Armastusel kummalised teed“

Kontserdil esinevad:

Võru Segakoor Tervis – dirigendid Tiit Raud ja Elise Võsu

Tartu Hansa Segakoor – dirigendid Eva Kams ja Karin Herne

Kait Tamra

Piret Rips-Laul (klaver)

Henno Kelp (basskitarr)

Raimond Valgre muusana on kohal VAT Teatri ja Kuressaare Linnateatri näitleja Lauli Otsar

*

Kui armastuse teed on kummalised, siis Tervise lauljatepere teed  on sihikindlalt armastavad-armastusest segakoorilaulu vastu. Tullakse Võru linnast ja maakonna seitsmest vallast. Kandle katuse all saab sügisel lauldud 20 aastat. Võru Segakoor Tervis on loodud aprillis 1947 tollase Tervishoiutöötajate Ametiühingu maakonnakomitee sekretäri Gerhard Variku eestvedamisel. 1947 oli aasta, mil toimus Eesti XII üldlaulupidu - esimene okupatsiooniaegne laulupidu. Järgmisel aastal registreerus Tervis juba 1950. aasta XIII laulupeole. Rasket ja mõistetamatut elu ja saadud haavu tuli hakata parandama lauluga ja eestlaste laulupidude traditsiooni taastamises tuli osaleda.

Koori esimeseks dirigendiks oli Paul Elken. Pikemat aega on koori dirigentideks olnud Aleksander Krull, Ako Tamra, Lembit Tammemägi, Mare Visnapuu, Arvo Sikk, Lilia Vildo,  Ara Bander ja Linda Kasak. Nende tegevus on olnud viljakandev. Selle üheks märgiks on ka juubelikontserdil kaastegev dirigent Ako Tamra poeg Kait Tamra. Seitsmendat hooaega laulab Tervis Tiit Raua  käe all.  Kolmandat hooaega on tema heaks abiliseks Elise Võsu. Algselt olid lauljateks tervishoiutöötajad. 1958. a. ühines tervisoiutöötajate segakooriga Võru Toorlinavabriku lauljate kollektiiv. 1963. a. sai koor nimeks Tervis. Praegu laulavad neljakümneliikmelises kooriperes koos erinevate elualade esindajatega ka mõned tervishoiuga seotud inimesed, nagu näiteks  perearst, medõde, farmatseut jt., kellega koos propageeritakse laulmist kui tervislikku eluviisi ja tervistandvat tegevust. Seepärast –terviseks-lauldakse palju ka  üksteisele ja koos oma arvuka sõpruskooride ringiga. Lauldakse nii eesti kui välisautorite loomingut,  rahvalauluseadeid, laulupidude ja festivalide repertuaari, laule tähtpäevadeks ja kindlasti lauldakse ka võru keeles. Juubeliaastal on ka Tervise lauljate keskmine vanus juubelihõnguline, jäädes siiski tublisti alla koori vanusele.

Kui Tervise esimesel kontserdil tollases maakonna kultuurimajas 27. detsembril 1947 lauldi  ukraina rahvalaulu Veski-Tiiust, siis seekordsel juubelikontserdil kõlab muuhulgas Tiiu, Tiiu, sole mio... Raimond Valgre armastust täis muusikast.

Tervise 20.-ndaks juubeliks(1967) sõnastas koori asutaja Gerhard Varik koori moto, mille viisistas Hendrik Juurikas. Meie armsa isamaa 100.-nda juubeli ootuses kohendas dirigent Tiit Raud sõnastust eestimaisemaks:

Kõla kaugele laul meie lauljate suust, kandle kõlana südamest tervita Eestimaad!

,,Sa lähed ja tee hargneb lahti ja perved täis siniseid lilli,

ja sõuab ja sõuab üle su pea kergeid heledaid kevade pilvi,’’ laulab tänane Tervise pere õnnemeloodiaid tärkavas kevades, hetkeks liueldes läbi saju, valsitaktis. Et Tervis on rännuhimuline, põigatakse korraks ka Saaremaale ja Kadriorgugi. Kindlasti tahetakse päikesepaistes jääda, meenutades helgeid meloodiaid, ja uinudes soovida hääd ööd, lootuses, et sõprus meid kokku toob - omale saarele...

NB! /... Aeg on jõudnud ju pühale, kodus olla igav!.../

Tuulevaikselgi ööl võib torm olla südames ja armastusel ON kummalised teed.

Tulge teiegi vaatama ja kuulama, kas me rõõmus laulda jõuame! Tulge osa saama ja kaasa elama armastusest kantud muusikale ses kevadises ärkamise ja tärkamise ajas!

Tervist ka teile! 

Võru Segakoori Tervis president Ülle Sok

Täpsem info/kontaktandmed:

Kontserdisaalis. Piletid hinnaga 3 € on müügil Võru Kandle kassas.

Lisatud failid:
VAATA
Lisatud pildid:

Segakoor TERVIS 70


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
< juulisept >

Üritused e-postile: