SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Võru Kandle jõuluetendus lastele „KOERAJUTUD“
Kuupäev: 02.12.2016
Kell: 13:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

 

Võru Kandle jõululavastus lastele

 

„KOERAJUTUD“

Juhan Jaigi ainetel

 

Dramatiseering ja lavastus:

Helena Kesonen (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lend)
Kunstnik:

Madli Liiva (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia 10. lend)
Kostüümikunstnik:

Mailiis Laur (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia 10. lend)

Valgustaja:

Elerin Tammel (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia 11. lend)

 

Mängivad Võru  Kandle draamastuudio õpilased:

Kristina Haug, Eveliis Kallas, Liis Kikas, Kädi Kuus, Markus Lensment, Angela Nemvalts

 

Etendused:

01. detsembril kell 11, 13 ja 15

02. detsembril kell 11, 13 ja 15

03. detsembril kell 11, 13 ja 15

04. detsembril kell 11, 13 ja 15

 

Piletid hinnaga 5 € on eelmüügil Võru Kandle kassas (tel. 78 68 676).

 

Esietendus 01. detsembril 2016 kell 11 Võru Kandle teatritoas.

 

Toetajad: Võru linn, Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp ja rahvakultuuri sihtkapital

 ***

 

"Koerajutud" toob vaatajani mängulise Juhan Jaigi lasteloo

Juba kuu aega istuvad kultuurimaja Kannel administraatorid hiliste õhtutundideni tööl ja keldriakendest paistab sooja, kutsuvat valgust, sest teatrisaaliks kohandatud keldriruumis käib vilgas proovitegemine. Võru Draamastuudio valmistab ette jõululavastust, mis on inspireeritud Juhan Jaigi lasteloost ja kannab pealkirja "Koerajutud".

"Koerajuttude" meeskonnas teevad ühise eesmärgi nimel tööd Võru Draamastuudio õpilased Eveliis Kallas, Liis Kikas, Angela Nemvalts, Kädi Kuus, Kristina Haug ja Markus Lensment ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tudengid Helena Kesonen, Mailiis Laur, Madli Liiva ja Elerin Tammel. See on huvitav kooslus, kus kohtuvad õpilaste entusiasm ja pealehakkamine ning noorte professionaalide värskelt omandatud ametioskused.

Teatrihuvilised on omale koha leidnud kultuurimaja keldrikorrusel, kus endisest foonikaruumist on tudengite käe all valminud pisike teatripesa, mis kopeerib black-box tüüpi saalide stilistikast - seinad ja põrand on mustad, kuid foonikaruumist on alles jäetud aknaga sein, millele annab leida palju erinevaid kasutusvõimalusi. Teatrisaalis on endale uue elu leidnud ka unustatud padjad ja madratsid, mis küll Mailiisi ja Madli nobedate näppude all värskema väljanägemise on saanud. Väikse vihjena võin öelda, et oluline koht lavastuses on sokkidel. Sokkidega saab terve maailmadramaturgia maha mängida!

"Koerajuttude" puhul on kõige olulisem mäng ja mängurõõm. Lavastusprotsessi aluseks on Juhan Jaigi 1929.aastal avaldatud lastejutt "Käpalakkuja kolm poega", kus emakoer Käpalakkuja saadab oma kolm kutsikat laia maailma õnne otsima. Esmalugemisel kõlab see muinasjutuliku ja suhteliselt lihtsa loona, kuid süvenedes näeb, kuidas Jaik on oma fantaasial eriti vabalt lennata lasknud ja loost ei puudu moraalgi. Ajastule omaselt kirjeldab Jaik, kuidas üleannetuid kutsikaid ähvardatakse mustlase ja venelase juurde saatmisega ning kuidas minevikuhõllanduses meenub Koerte Ühispanga direktorile, kuidas "üheskoos sai juutide peale haugutud". Draamastuudio noppis lasteloost välja kolme koerakutsika seikluse, milles jõutakse lausa Indiasse välja ning kus kõige tavalisem liiklusvahend on lendav vaip. Proovide käigus sai kõige olulisemaks märksõnaks "mäng" või "kuidas lapsed seda mängiksid". Üritasime Jaigi tegelaste suhteliselt fantastilisi ja loomult mitte eriti dramaturgilisi tegevusi anda edasi mänguga. Draamastuudio õpilaste poolt pandi mängu ka igaühe spetsiifilised oskused - liikumine ja akrobaatilised trikid ning lauluoskus ja pillimäng. Draamastuudio praegust koosseisu iseloomustabki mitmekülgsus, lai huvialade ring ning pikaajaline huvi teatrikunsti vastu.

Draamastuudio õpilane Eveliis Kallas kutsub kõiki teatrisse, "sest me oleme lavastusega tegelenud pikka aega ja me lõpetame alati hilja õhtul. Me oleme pannud sinna oma vaba aja ning oma lapseliku südame, et see tuleks täiuslik ja võib-olla tuletab see vanemale vaatajaskonnale meelde nende noorus – ja lapsepõlve...ning koerasõbrad on ka oodatud."

Lavastaja Helena Kesonen , VÕRUMAA TEATAJA, 22. novembril 2016

Täpsem info/kontaktandmed:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
oktoober 2020
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< septnov >

Üritused e-postile: