SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: NB! ETENDUSELE ON KÕIK KOHAD BRONEERITUD!!! VAT Teatri noorteetendus "NETIS SÜNDINUD"
Kuupäev: 17.12.2013
Kell: 13:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

www.vatteater.ee/et/lavastused/59/netis-sundinud.html

 VAT Teatril on suur rõõm teatada, et oktoobris esietendub Kristiina Jalasto näidend "Netis sündinud", mis on valminud foorumteatri etenduste ja tõestisündinud internetiseikade põhjal. Lavastus sünnib Vaata Maailma algatatud projekti raames ja jutustab noortest, kes avastavad, kui põimunud on virtuaal- ja reaalmaailmaprobleemid.
 
Tehnoloogia kiire areng on toonud palju head ja kasulikku. Meil on peaaegu piiramatu ligipääs Internetile ning võimalus saada ja levitada infot, kus ja millal iganes vajame. See on toonud kaasa ka muutused suhtlemistavades, sotsisaalvõrgustikud on saanud elu lahutamatuks osaks, piltide ja videote jagamine aga oma mõtete ja tegude tavapäraseks väljendusvahendiks.
 
Samas on kõige hea kõrval olemas ka pahupool, millele me piisavalt tähelepanu ei pööra. Pahatahtlikkus, mõtlematus ja hulljulgus on kahjuks olemas ka Internetis. Sellest tõdemusest lähtudes sündiski Vaata Maailma Sihtasutuse algatusel projekt “Teater Internetist”, mille viivad koostöös ellu BCS Koolitus ja VAT Teater.. Nõuga on toeks Politsei- ja Piirivalveamet ning Lastekaitse Liit.
Projekti rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Swedbank ja Baltic Computer Systems.
 
Projekt on suunatud eelkõige noortele vanuses 12-16, kuid tahame ka õpetajate ja lapsevanemate tähelepanu juhtida sellele, et tänapäeval puudub piir virtuaalmaailma ja päriselu vahel ning nn netis sündinud põlvkonna mõistmiseks tuleb huvi tunda, missugune on noorte elu maailmas, kus näpuvajutuse kaugusel on kes ja mis tahes.
 
Lavastuse „Netis sündinud“ loomislugu on ainulaadne – aines on kogutud k otse noortelt foorumteatri etenduste kaudu, kus noored rääkisid, millega nad virtuaalmaailmas on kokku puutunud. Lisaks tegime materjali kogumisel koostööd veebipolitseinike ja Lastekaitse Liiduga. Kogutud ainese põhja valmis lavastus, mida etendatakse 30 korda Eesti eri paigus. Oodatud on klassid koos oma õpetajatega, aga samuti lapsevanemad ja noorte sõpruskonnad.
 Projekti kodulehelt, netissündinud.ee leiavad õpilased ning õpetajad ja lapsevanemad viiteid ja materjale, mille kaudu veebiohutuse teemasse põhjalikumat süveneda. Veebiohutuse teemale tähelepanu juhtimiseks sotsiaalmeedias on valminud s videoklipid ning noorte endi hallatav Facebooki leht, kus nõu ja jõuga on abiks veebipolitseinikud, lastekaitsjad ja IT-spetsialistidega BCS Koolitusest ja F-Securist.

"Netis sündinud" esietendub 3. oktoobril 2013 NO99 laval, lavastajaks Margo Teder, osades Ago Soots, Meelis Põdersoo, Katariina Ratasepp, Kristiina-Hortensia Port ja Martin Kõiv (Teater Vanemuine) ning külastab järgneva talve ja kevade jooksul paljusid teatreid ja kultuurikeskusi üle Eesti. Etendused on eelregistreerimisega ja tasuta kõigile, kuid eriti on oodatud koolinoored oma õpetajate ja vanematega.


Etendustele registreerumine toimub internetikeskkonnas  www.netissündinud.ee  , registreerumilehe alusel!

Auri Jürna
"Teater Internetist" lavastuse projektijuht

www.netissündinud.ee
auri@vatteater.ee
5276655

 

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Teatrisaalis.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: