SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Kesklinna pargis: KUNSTIPÄEV
Kuupäev: 17.08.2013
Kell: 10:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Pärime kunsti

Laupäeval, 17. augustil toimub taas Võru kesklinna pargis elamusterohke kunstipäev. Tänavuse aasta märksõnad on „isa ja poeg“ ja pärimusaasta, mis annavad ainet kunstipäeva tegevustele, sidudes nad omavahel põnevateks loominguliseteks katsetusteks, mida teha koos perega.

Kell 10.00–16.00 on teil harukordne võimalus juhendajatelt ja kunstnikelt õppida, ise proovida ja katsetada, oma kätega luua! Olge siis virgad pärima teile jagatavaid oskusi!

Kunstipäeva töötoad

Isade-poegade tegevusi toetavates töötubades valmistatakse Helle Laanpere vedamisel karjapoisi sarve, kunstniku Andrus Raag’i kaasabil saab joonistada endale kleepsu või magneti kunstistiilis Stiker-art, MTÜ Aila Näpustuudio kutsub poisse saabuvaks sügiseks toredaid helkureid valmistama, OÜ Vippa pakub kaunistamiseks erilisi puust pisisabasid, mida kuusele või võtme külge riputada. Keraamik Aivar Rumvolt õpetab voolima vilepilli. Kunstnik Epp Margna näitab, kuidas maalida puule, kaasa saab teha isa kaasabil toreda puidust nagi. Tänini säilinud ja vajalikku ametit tutvustavad Lõuna-Eesti korstnapühkijad, kelle abiga saab valmistada õnnenööbi ja küsida vastuseid teid huvitavatele küsimustele. Kas ka nina tahmaseks tehakse, kes seda teab...!

Õhukunsti töötoas saab õppida žongleerimist ja kujundada õhupallist loomi kloun Vedruga.

Ei puudu ka aastatega lemmikuteks kujunenud Timo Keraamika kujude värvimine, Vastseliina Klaasikoja meistri Geenart Nageli ja Eve Pant´i klaasi- ja graveerimistööd, Võru kunstniku Tanel Tolstingu ja kunstiõpetaja Aire Perk´i näomaalingud.

Võru Kunstikooli telgis on loomingulised töötoad igale vanusele. Samas telgis saab täpsemat teavet ka Võru Kunstikoolis algaval õppeaastal antava kunstihariduse kohta.

Selleks, et teada saada, millistest loomingulistest võimalustest veel osa saab, tuleb tulla kunstipäevale!

***

Kesklinna laval viis tundi laulu, tantsu, muusikat, moeetendust ja mälumängu

Kell 10 Võru E. Tamme nim. Puhkpillifestivali osalejate etteaste, millele järgneb Võru Linnapäevade avamine.

Kell 11 saate kaasa elada ja soovi korral ka ise osaleda mälumängul põhinevast Ummamuudu mängust. Laval on Võrumaal tuntud isad ja pojad.

Kell 11.30 esinevad juulis toimunud romantikafestivali Elujõud võitja Kristin Põder ja Tartu Fa- diees stuudio lauljad, zürii poolt äramärgitud Miina Rikka Tartust ja Sirli Hellamaa Antslast.

Kell 12.30 esineb Võru Kunstikooli tantsurühm Katariina.

Kell 13 ja 14.30 kuulete oma ja hääd ansamblit Fibrill, keda kodusel laval just eriti tihti ei kuule.

Kell 14 äeb Võru Tantsukooli break- tantsijaid, millele lisandub stiilirohke tantsukava Võrumaa tantsijatelt.

***

Igal aastal üks „rosin“!

Kell 13.30 esitletakse rahvuslikel ainetel riideid meestele.

Tea Kõrsi kujundatud taaskasutatud meeste riietest komplektid, SA Kannel garderoobi saladused, Piret Pilbergi rõivakomplektid ja lõpuks Maarika Sepa tekstiiltrükiga kujundatud Flamelle tööriided. Meestemoe vahele mängib lõõtsa neiu Merilin Murde. Kõiki komplekte saab pärast esitlust kohapeal ka osta!

Suurem osa töötubasid on tasuta. Et saada osa kõigist tegemistest, võiks taskupõhjas olla varuks 1- 5 eurot.

***

Lõbu laialt

OÜ Tünnimõnu pakub atraktsioone: Elevant batuut ( 10 min. 2€) , maapealsed zorb-pallid (1 laps 5 min. 3€, 2 last ühes pallis 5€ ), sama hinnaga basseinis veepallide atraktsioon.

***

Täname

Kunstipäeva pidu peredele on peetud juba kümme aastat. Seetõttu tahaks eriliselt tänada iga-aastase toetuse eest Võru Linnavalitsust ja Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapitali kui ka Võrumaa Ekspertgruppi, väga pikaaegse koostöö ning toetuse eest Timo Keraamikat ja Tiit Raagi OÜ-d Ritico ja Rait Tillmanni, Võru Tarbijate Ühistut, Olerex-i, Võrumaa Teatajat, Võru Folkloorifestivali ja LõunaLehte.

Koostöö eest täname Võru Kunstikooli, Vastseliina Klaasikoda, Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonda, MTÜ-d Aila Näpustuudiot, kõiki Võrumaa kunstnike ja kunstiõpetajaid, lauljaid, tantsijaid ja nende õpetajaid, kes ikka ja jälle suvekuul Võru kui ka kaugemalt tulijatele loomingulist tegevust, tarka õpetust ning toredaid esinemisi jagavad.

SA Võru Kannel tänab toetajaid ja Kunstipäevast osavõtjaid!

Taas on tänu teile Võru 2013 aasta suvi värviküllasem!

Ülle Voitka

Kunstipäeva vedaja

Täpsem info/kontaktandmed:

Kesklinna pargis.

Lisatud pildid:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
< juuniaugust >

Üritused e-postile: