SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: VII A. Otsa Trompeti Suveakadeemia avakontsert. Trompetitalendid 2013 – 9 aastastest kunstnikest noorte professionaalideni.
Kuupäev: 11.08.2013
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

11.–14. augustini 2013 Võrus

VII Aavo Otsa Trompeti Suveakadeemia ja kammermuusika kursus

XVIII Festival Võru Vaskpillipäevad

VII A. Otsa Trompeti Suveakadeemia ja kammermuusika kursuse kontserdid Võru Kandle kontsertsaalis:

11. augustil kell 18.00

Pillide tutvustus lastele: "Trompetimäng on imelihtne"  (ühisprojekt Eesti Naisliiduga)

kell 19.00 kontsert

„Trompetitalendid 2013“ - 9 aastastest kunstnikest noorte professionaalideni.

 

Esinevad 9-aastased poisid Mattis-Johan Mere ja Mehis Martin Ots, kes saavutasid üleriigilisel muusikakoolide konkursil kuni 11-aastaste vanusegrupis vastavalt I ja II koha, samal konkursil 12-13- aastaste grupis Grand Prix` võitnud Ingmar Nõmmann, rahvusvahelisel konkursil Trompetitalendid 2013 12-13-aastaste grupis I preemia võitnud Laur Keller ja samal konkursil 14-17-aastaste hulgas II preemia võitnud Jaan Mesi. Kontserdil esineb ka telekonkursil "Klassikatähed" osalenud Võrumaa mees, Tallinna Muusikakeskkooli abiturient Märt Metsla.

Klaveril Meeli Ots

***

13. augustil kell 19.00

Veneetsia karneval - särav barokk, klassika, virtuoosne trompetimuusika, meeleolumuusika seaded.

Toomas Vana (tromboon), Neeme Ots, Aarne Ots, Jaan Ots (trompetid), klaveril Meeli Ots.

***

14. august kell 19.00

Nooruse hääled - muusikat barokist rockini.

Esinevad: Suveakadeemia Brass, Eesti Noorte Brass, TB Brass, Fesivali orkester ja solistid

 Dirigendid:  Valdo Rüütelmaa, Priit Sonn, Jaan Ots, Kaido Kivi ja Aavo Ots, klaveril Meeli Ots

 ***

Suveakadeemia õpetajad:

Aavo Ots (dotsent) , Priit Sonn (dirigent, õpetaja-metoodik), Jaan Ots (Sibeliuse Akadeemia orkestridirigeerimise eriala magistrant), Neeme Ots (Sibeliuse Akadeemia trompeti eriala magistrant), kontsertmeister Meeli Ots.

Korraldajad: Lõuna-Eesti Puhkpillikoolitus, Eesti Noorte Brass, Aavo Otsa Puhkpillimuusika Fond

***

Priit Sonn

Priit Sonn lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia trompeti erialal 1998. (dots Aavo Ots) ja samas magistrantuuri interpretatsioonipedagoogika erialal 2005. aastal (A. Ots).

1999. aastast töötab ta H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis vaskpilliõpetaja ja ansamblijuhina (omab õpetaja-metoodiku ametijärku) ning 2006. aastast EMTA Tartu filiaalis lektorina. Esineb tihti koos abikaasa Ele Sonniga (klavessiin). Samuti on Priit Sonn mitme orkestri dirigent – Eller Brass, Elleri puhkpilliorkester, Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkester, Eesti Noorte Brass, Wõro Fanfare.

Priit Sonn viib pidevalt läbi meistrikursusi ja täiendkoolitusi EMTA rahvusvahelistel trompetipäevadel, H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis, Võru vaskpillipäevadel, Suure-Jaani Trompeti Suveakadeemias ja mujal. Tema õpilased on edukalt osalenud nii rahvusvahelistel kui ka vabariiklikel konkurssidel. 2012. a sai Priit Sonn Riho Pätsi Koolimuusika Fondi stipendiumi.

 

Aavo Ots

Dirigent, trompetimängija ja pedagoog Aavo Ots sündis 14. veebruaril 1951. a Vastseliinas Tsäpsi külas Kase talus.

Aavo Ots alustas trompetiõpinguid Vastseliina Keskkooli orkestris Leonid Eriku juhendamisel. Ta õppis aastail 1967–1971 Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis trompeti- (õp Kaupo Antzon) ja koorijuhtimise erialal (õp Roland Laasmäe). Lõpetas 1976. a Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise erialal (Gustav Ernesaksa ja Olev Oja klassis) ja trompeti erialal (õp Tõnu Tarum) ning 1986. a Leningradi Riikliku Konservatooriumi aspirantuuri trompeti erialal (Juri Bolšijanovi klassis). Aavo Ots täiendas end eraviisiliselt orkestridirigeerimise alal Peeter Lilje juures ning Andreas Spörri meistrikursustel Šveitsis ja Gerald Marksoni kursustel Iirimaal.

Aavo Ots võitis 1979.a. Eesti interpreetide konkursil esikoha. Ta mängis aastail 1975–1984 RAT "Estonia" orkestris ning oli aastail 1980–1987 samas muusikalide ja operettide dirigent.

Alates 1977. a. töötab Aavo Ots Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja-metoodikuna ja on Tallinna Muusikakeskkooli orkestri "Puhkpillisümfoonikud" dirigent. Alates 1982. a on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, aastast 1989 dotsent.

1986. a. asutas Aavo Ots vaskpilliansambli Brass Academy ja on selle dirigent. Brass Academy on välja kasvanud Tallinna Muusikakeskkooli vilistlastest.

Alates 1989. aastast korraldab Aavo Ots kunstilise juhina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rahvusvahelisi trompetipäevi – koolitus- ja kontserdiprogrammi, millest on kujunenud Eesti suurim vaskpillisolistide ja -ansamblite festival.

Aavo Ots on alates 1996. a korraldanud koos Ilmar Kudu ja Võru Muusikakooliga Võru Vaskpillipäevi ja suvekooli (alates 2002. a. olnud ka nimetatud festivali kunstiline juht). Alates 2007. a. on Võru Trompeti Suveakadeemia korraldaja ja õppejõud ning 2003. a. Suure-Jaani Trompeti Suveakadeemia õpetaja ja organisaator. Võru Vaskpillipäevad on aastate jooksul arenenud ainulaadseks noorte muusikute kokkusaamise ja täiendõppe kohaks. Suvekool ja festival toob igal aastal Võrru üle saja noore muusiku koos nende õpetajatega. Võrus on olnud võimalik kuulata häid noorteorkestreid Soomest, Lätist, Ungarist, Saksamaalt, Leedust. Festivaliga Võru Vaskpillipäevad tähistatakse ka Võru linna asutamise aastapäeva – linna sünnipäeva. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Rahvusvaheliste Trompetipäevade, Võru Vaskpillipäevade ja Suure-Jaani Trompeti Suveakadeemia kontsertmeister on Meeli Ots.

Aavo Ots on Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkestri asutaja. 2008. a esines nimetatud orkester Austrias Ried/Innkreisis ning andis 2009. a augustis orkestri viienda aastapäeva kontserdi. Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkestri valis Eesti Kooriühing 2008. a aasta orkestriks.

2008. a valis Eesti Kooriühingu Muusikanõukogu Aavo Otsa Eesti Noorte Puhkpilliorkestri peadirigendiks.

Aavo Ots on juhatanud mitmeid puhkpilliorkestreid, sh orkestrit "Tallinn" (sellest koostööst on salvestisi Eesti Raadio arhiivis) ja Eesti Kaitseväe Orkestrit. Ta on dirigeerinud 2004. ja 2009. a. üldlaulupidudel ning olnud 2004. a. Riias XIV Gaudeamuse Eesti puhkpilliorkestrite üldjuht, 2006. a Tartus XV Gaudeamuse ning 2011. a. Vilniuses XVI Gaudeamuse puhkpilliorkestrite üldjuht. 2011. a. juhatas ta Tallinnas XI noorte laulu- ja tantsupeol ühendpuhkpilliorkestrit.

1997. ja 2010. a. sai Aavo Ots Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia, 2001., 2005. ja 2007. a. Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia, 2004. a Riho Pätsi Koolimuusika Fondi stipendiumi ning 2004., 2006. ja 2009. a. Eesti Kooriühingu aasta orkestridirigendi nimetuse.

 

Neeme Ots

Neeme Ots sündis 1987. aastal Tallinnas. Ta alustas trompetiõpinguid 6-aastaselt oma isa, Aavo Otsa käe all. Õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis. 2007. aasta sügisest õpib Neeme Sibeliuse Akadeemias, õppejõudude Pertti Kulku, Touko Lundelli ja Simo Rantaneni juures (alates 2011. a sügisest magistrantuuris). 2012. a. suundus ta Madriidi (Real Conservatorio Superior de Música de Madrid) õppima professor Enrique Rioja trompetiklassi.

Neeme on osalenud M. André, J. Bolšijanovi, J. Ganschi, G. Cassone, B. Nilssoni, N. Birki jt meistrikursustel. Reinhold Friedrichi meistrikursusel (2008) valiti ta osalema solistina Poola Kammerfilharmoonia ees.

Neeme on pälvinud auhinnalisi kohti mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas 2007., 2011. ja 2013. a I koha rahvusvahelisel konkursil “Trompetitalendid” Tallinnas.

Õpingute ajal Madriidis on Neeme osalenud mitmeid kordi Hispaania Rahvusliku Sümfooniaorkestri töös. Ta on mänginud esimest trompetit European Royal Ensemble-s. Käesoleval aastal mängib Neeme esimest trompetit Madriidi Filharmoonia orkestris. Neeme on olnud trompetrühma kontsertmeister mitmetes mainekates noorteorkestrites: Maailma Noorte Puhkpilliorkester, Saksa-Skandinaavia Sümfooniaorkester, Balti Noorte Sümfooniaorkester ja Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester. Nimetatud orkestritega on ta esinenud sellistes kontserdisaalides nagu Emirates Palace Abu Dhabis, Finlandia-Talo ja Musiikkitalo suur saal Helsingis ja Berliini Filharmoonia saal. Ta on teinud koostööd dirigentide Jukka-Pekka Saraste, Kristjan Järvi, Leif Segerstami, Markus Lehtineni ja teistega.

Neeme on esinenud edukalt solistina Tallinna rahvusvahelistel trompetipäevadel, Tallinna Kammermuusikafestvalil, Eesti Kontserdi projektis "Young Talents" ning Tallinn Music Week' raames toimunud kontserdil Noored Klassikatalendid.

 

Jaan Ots

Jaan Ots sündis 1988. aastal Tallinnas. Muusikaõpinguid alustas ta Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2007. aastal klaveri ning trompeti erialal. Õpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias paralleelselt mõlemal erialal, lisaks võttis Jaan ka Paul Mägi juures dirigeerimistunde. Pärast bakalaureusekraadi omandamist EMTA-s tegi Jaan edukalt sisseastumiseksamid Sibeliuse Akadeemiasse, kus jätkab 2011. aasta sügisest õpinguid orkestridirigeerimise magistrantuuris Leif Segerstami käe all. Jaan on saanud auhinnalisi kohti konkurssidel Eestis, Lätis, Venemaal, Prantsusmaal ning Saksamaal; 2009. aastal pälvis ta Yamaha ning Helmi Valtmanni stipendiumid. Kontserttegevus on teda viinud paljudesse Euroopa riikidesse, regulaarselt esineb ta Eestis ja Saksamaal. Jaan on võtnud osa arvukatest meistrikursustest, üheks olulisemaks sündmuseks nendest võib pidada kohtumist trompetisolist Maurice Andréga (Zürichis). Jorma Panula, Atso Almila, Eri Klasi ning Mikko Francki meistrikursuste raames on tal olnud võimalus juhatada Soome Raadio Sümfooniaorkestrit, Hämeenlinna ja Joensuu linnaorkestreid ning Vanemuise Sümfooniaorkestrit.

 

Aarne Ots

Aarne Ots sündis 3. augustil 1985. aastal. Ta võitis I preemia ja eripreemia Andrejs Jurjansi rahvusvahelisel konkursil Riias (2006) ja Julius Vaksi nimelisel klassikakonkursil Suure-Jaanis (2008).

Aarne on osalenud Eric Obieri, Hans Ganschi, Konradin Grothi, Reinhold Friedrichi, Carlos Beneto Gray, Juanjo Serna Salvadori, Adán Delgado Illada ning Guy Touvroni meistrikursustel. Ta on esinenud solistina erinevate orkestrite ees Saksamaal, Austrias, Lätis.

2008. aastal mängis ta Reinhold Friedrichi meistrikursuste raames solistina Poola Kammerfilharmoonia ees. 2009. aastal esines ta Yamaha Euroopa trompetikonkursi finaalis Hamburgis, astus üles solistina ESTO päevadel Münsteris ning Eesti Kaitsejõudude Orkestri ees (dirigent Peeter Saan). 2013. aastal esines Aarne solistina XI ESTO päevadel ning andis soolokontserdi Tenerife festivalil.

 

Toomas Vana

Toomas Vana alustas trombooniõpinguid Neeme Saare juures. Ta on lõpetanud kiitusega H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli (õp. Priit Sonn) ning õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Andres Kontuse käe all. Alates 2011. aastast jätkuvad õpingud Sibeliuse Akadeemias (Soome). Toomas on ennast täiendanud mitmetes meistriklassides, juunis 2013 osales ta STOMVI trombooniakadeemias Madriidis. Toomas osaleb regulaarselt Soome ja Eesti tipporkestrite töös (Helsingi Linnaorkester, Soome Raadio Sümfooniaorkester, Turku Filharmoonikud, ERSO, Teater "Vanemuine" Sümfooniaorkester). Ta on Eesti Interpreetide Konkursi laureaat.

 

Valdo Rüütelmaa

Valdo Rüütelmaa, dirigent ja metsasarvemängija, on sündinud 1967. a. Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (2004, juhendajad J. Alperten ja A. Ots) ning täiendanud ennast meistrikursustel Soomes (2005, K. Kulmala), Šveitsis (2005, A. Spörri), Eestis (2008, Paavo ja Neeme Järvi; 2011, Jonathan Brett). 2007. ja 2011. a. omistas Eesti Kooriühing talle aasta orkestridirigendi tiitli.

Valdo Rüütelmaa oli 2009. a. laulupeo "Üheshingamine" ja 2011. a. noorte laulupeo "Maa ja ilm" puhkpilliorkestrite üldjuht.

 

Meeli Ots

Meeli Ots õppis Tallinna Muusikakeskkoolis Ruuta Tarase ning Tallinna Konservatooriumis Laine Metsa klaveriklassis. Lühikest aega õppis ta ka Hugo Lepnurme juhendamisel orelit. Käesoleval ajal töötab Meeli kontsertmeistrina Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias. Meeli Ots on esinenud paljude rahvusvaheliselt tunnustatud solistidega nagu Patrick Sheridan, Johann Gansch, Konradin Groth, Joukko Harjanne jt.

Neeme Birk, Andres Kontus, Ivar Kiiv, Jüri Leiten, Kalev Kuljus, Ivar Tillemann, Erki Möller ning Martin Kuuskmann – nende muusikutega on ta teinud koostööd.

Meeli on tunnistatud mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel parimaks kontsertmeistriks. Raadiokonkursil Concertino Praga pälvis ta eridiplomi kontsertmeistrile.

Täpsem info/kontaktandmed:

Kontsertsaalis.

Tasuta

Lisatud pildid:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: