SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Kontsert: Kadri-Ann Sumera (klaver) "Prantsuse avamäng"
Kuupäev: 15.05.2013
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

 

Prantsuse avamäng

Kavas: Bach, Scarlatti

Esitab Kadri-Ann Sumera (klaver)

Aasta 1685 tundus olevat muusikaliste suurmeeste sündimise jaoks just nagu loodud. Sel aastal nägid ilmavalgust kolm barokiajastu tuntuimat heliloojat – Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel ja Domenico Scarlatti. Igaüks neist leidis eri ilmanurga, kus kõige paremini särada ja tuntuks saada. Nii tegutses Bach Saksamaa kirikutes, Händeli kõige viljakamad aastad on seotud Inglismaa ooperiteatrite ja oratooriumilavadega ja itaallane Scarlatti tegi ilma klavessiinivirtuoosi ning printsessi isikliku muusikaõpetajana Portugali õukonnas. Just Bach ja Scarlatti on klahvpillimängijatele jätnud unustamatu päranduse – Bach oma polüfoonia meistriteoste ning stiliseeritud tantsusüitidega, Scarlatti väga vaimukate, temperamentsete ja varjamatult virtuoossete sonaatidega.Selles kavas ongi kõrvutatud nende kahe suurmehe loomingut: Bachi suursugust Prantsuse avamängu ning Scarlatti meeleolukaid sonaate.

Kadri-Ann Sumera on üks Eesti mitmekülgsemaid pianiste, kes on ühtviisi tegev nii solisti, kammermuusiku kui lauljate kontsertmeistrina ning kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäeva uusima muusikani. Ta on esmaesitanud mitmeid talle loodud teoseid, samuti teinud mitme XX sajandi muusika tähtteose esiettekandeid Eestis. Sumera eestvedamisel on sündinud ka muusikat ja kujutavat kunsti ühendavaid multimeedia projekte, näit. kontsert-etendus „Heli:Pilt“. Loomulikult hõlmab olulise osa Kadri-Anne repertuaarist tema isa Lepo Sumera looming, aga ka teiste eesti heliloojate muusika.

Sumera on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusikaakadeemias ning Kölni Muusikakõrgkoolis. Osales aastal 2004/5 stipendiaadina Ensemble Modern`i akadeemias Frankfurdis. Sumera on esinenud mitmetel festivalidel nii kodu- kui välismaal ning saavutanud tunnustust vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, mh II preemia Balti noorte muusikute telekonkursil “Alternatiiv” Riias (1997), eripreemia Euroopa Klaveriõpetajate Ühingu rahvusvahelisel pianistide konkursil Zagrebis (2003) ja diplom Eesti pianistide konkursil (1994) ning samas eripreemia kohustusliku teose, Mari Vihmandi „Eskiis 02” esituse eest (2002). On teinud lindistusi Eesti Raadiole, ETVle ning Antes Editionile. Sumera on Tartu Uue Muusika Ansambli asutaja ning kunstiline juht. Kadri-Ann on solistina esinenud järgmiste orkestrite ees: ERSO (dir. A.Volmer), Pärnu Linnaorkester (dir. R. Joost), Dresden Sinfonietta (dir. M.Kersten) jt. Alates 2004 Eesti Interpreetide Liidu liige, olnud ka EIL juhatuses. Aastaid on Kadri-Ann teinud saatejuhina koostööd Klassikaraadioga, hetkel on ta pedagoog Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis. Lisaks pedagoogilisele ning kontserttegevusele on ta ka koolikontserte korraldava MTÜ Muusikasõprade Seltsi üks eestvedajatest. Muuhulgas tegeleb ta aktiivselt süstasõiduga ning matkad on teda viinud Euroopastki kaugemale – Malawisse Aafrikas ja Gröönimaale.

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Kontsertsaalis.

Piletid 4 € ja 2 € saadaval üks tund enne kontserdi algust.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
< juuniaugust >

Üritused e-postile: