SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Kontsert: Rein Rannap ja Vox Clamantis. Rein Rannapi suurteose “TAEVANE JA MAINE” esiettekanne.
Kuupäev: 01.10.2013
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Rahvusvahelisel muusikapäeval

01. oktoobril kell 19 Võru Kandles

Rein Rannap ja Vox Clamantis

Rein Rannapi suurteose “TAEVANE JA MAINE” esiettekanne.

***

“TAEVANE JA MAINE”
Rein Rannapi uus suurteos Pärsia 13. sajandi müstiku Rumi luulele
Valik Rein Rannapi igihaljaid laule

REIN RANNAP (klaver)
VOX CLAMANTIS
Ansambli juht ja dirigent Jaan-Eik Tulve

60. juubelit tähistava Rein Rannapi ning gregoriaani ansambli üllatav koostööprojekt – esiettekandel suurvormi ulatusega uudisteos “Taevane ja maine” sufi müstiku Jalal ad-Din Rumi luuletekstidele.
Lisaüllatus: noore Rannapi igihaljaste levilaulude meloodiad gregoriaani võtmes.

*** 

Ansambel Vox Clamantis ühendab oma muusikas vana ja uue. Olles alati toetunud gregooriuse laulule ning varajasele mitmehäälsusele, kõlab ansambli pea kõikides programmides ka kaasaegne muusika selle väga laialdastes väljendusvormides. Vox Clamantisele on kirjutanud teoseid paljud eesti heliloojad, teiste seas Arvo Pärt, Helena Tulve, Toivo Tulev, Tõnis Kaumann jt., aga ka tuneesia helilooja ja laulja Dhafer Youssef. 

Vox Clamantise pidevast koostööst erinevate muusikutega on sündinud programmid koos katalaani sopran Arianna Savalli, itaalia nyckelharpavirtuoosi Marco Ambrosini, Tõnis Mäe, Sofia Rubina,Villu Veski, Cello Octet Amsterdami, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Hortus Musicuse ja NYYD Ensemble'iga. 2007. aasta kevadel valmis kava Sacred Voices koos tuneesia sufilaulja ning udimängija Dhafer Youssefiga. 2011.a. Talvel laulis Vox Clamantis Liszt'i Via crucist koos prantsuse pianistide Brigitte Engerer'i ning Jean-Claude Pennetier'ga.

Vox Clamantis on teinud koostööd plaadifirmadega ECM Records, Arion ja Mirare. Ansambli uusim plaat « Stella matutina », kus musitseeritakse koos Weekend Guitar Trioga jõudis rahvusvahelisse levisse kevadel 2009 ning on pälvinud väga positiivset vastukaja.

Vox Clamantis annab hulgaliselt kontserte nii Eestis kui välismaal. Kontsertreisid on viinud ansambli Lätti, Leetu, Soome, Norrasse, Tšehhi, Belgiasse, Poola, Venemaale, Prantsusmaale, Inglismaale, Luksemburgi, Austriasse, Ungarisse, Itaaliasse, Saksamaale, Šveitsi, Portugali, Kreekasse, Türki, Kanadasse, USA-sse ja Liibanoni. Eraldi väärib esile tõstmist tihe koostöö Le Chœur Grégorien de Paris’ga (Pariisi Gregoriaani Koor), kellega koos on esinetud mitmetes Euroopa riikides, aga ka Marokos ning Jaapanis.

2011. aastal pälvisid Vox Clamantis ning Jaan-Eik Tulve Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia kirgastavate kontsertide eest Eestis ja piiri taga.

Lauljad:
Eve Kopli
Jaanika Kuusik
Anna Ehrenberg
Kadri Hunt
Miina Pärn
Mikk Üleoja
Sander Pehk
Erik Salumäe
Mikk Dede
Anto Õnnis
Kuldar Schüts
Taniel Kirikal
Tõnis Kaumann
Ott Kask
Aare Külama

 

Ansambli kunstiliseks juhiks on Jaan-Eik Tulve.


Jaan-Eik Tulve on sündinud Tallinnas. Peale Tallinna Konservatooriumi dirigeerimisosakonna lõpetamist jätkas ta õpinguid Pariisi Rahvuslikus Kõrgemas Muusika ja Tantsu Konservatooriumis gregoriaani koori dirigeerimise erialal, mille lõpetamise järel sai temast professor Louis-Marie Vigne assistent samas klassis. Pedagoogitööd on ta teinud aga ka paljudel gregoriaani kursustel üle kogu Euroopa (Prantsusmaa, Belgia, Itaalia, Norra, Fääri Saared, Šotimaa, Leedu, Soome ja Eesti). Regulaarselt õpetab ta gregooriuse laulu tosinas Prantsusmaa kloostris. Aastast 1996 on Jaan-Eik Tulve gregoriaani õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

1992. aastast alates dirigeerib Jaan-Eik Tulve Le Chœur Grégorien de Paris’d (Pariisi Gregoriaani Koori), kellega koos on lauldud üle kogu Euroopa, aga ka Liibanonis ja Marokos ning saadud mitmeid preemiaid erinevate plaadistuste eest. 1993. aastal asutas Jaan-Eik Tulve Pariisis ansambli Lac et Mel, mis gregoriaani kõrval tegeleb ka varajase polüfooniaga, 1994. aastal Pariisi Gregoriaani Koori naisharu ning 1996. aastal Tallinnas ansambli Vox Clamantis. 2004. aastal asutas Jaan-Eik Tulve Eestis juudi süvakultuurile pühendatud festivali « Ariel » ning on siiani selle üks kunstilisi juhte.

Jaan-Eik Tulve on kahel korral pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastaauhinna ning talle on omistatud EV Valgetähe teenetemärk, Belgia Kuningriigi Leopoldi orden ning Prantsuse Vabariigi Kunstide ja Kirjanduse orden (Ordre des Arts et des Lettres).

 

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Piletid hinnaga 8 € ja 6 € eelmüügil Võru Kandle kassas (tel. 78 68 676) ja Piletilevi müügipunktides.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
< augustokt >

Üritused e-postile: