SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: VÄLJA MÜÜDUD!!!Monoteatri etendus "VANAISA"
Kuupäev: 13.12.2012
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Vanaisa

Peaosas Jan Uuspõld
Lavastas Karl Kermes
Tõlkis Kadre Vaik
Autor Bjarni Haukur Thorsson (ISLAND)

Neljapäeval, 5. aprillil 2012. esietendus  Tallinnas Vene Kultuurikeskuses Monoteatri uus lavatükk Vanaisa, mille peaosas oli Jan Uuspõld ning lavastaja rollis debüteerib Karl Kermes.

 Vanaisa on lavastus, mida võib tinglikult nimetada kolmandaks osaks Monoteatri lavastuste reas teemal mehe elu. 2009. aastal alguse saanud teater käsitles esimesel aastal mehe elu varast etappi menukas monolavastuses Ürgmees, kus Jan Uuspõld vaagis põhjalikult meeste ja naiste erinevusi. 2010. aasta märtsis tõi Monoteater lavale monokomöödia Isa, mis viis publiku noore mehe kohati hullumeelsesse ellu perioodil, mil on toimumas suur muutus - perre on sündimas laps. 2012. aasta aprillis tuuakse publiku ette mehe elu järgmine oluline etapp, kus mehest ja isast on saamas vanaisa.

Jan Uuspõld kõneleb sündivast rollist järgmist: “Vanaisa on selline umbes viiekümnendates härra, kelle elu on seal maal, et hakkavad tekkima teatud east tingitud iseärasused. Muutuste keeris on äkkiline ja kiire ning panevad vanema mehe möllama. Ta võib küll tajuda, et ta ei ole enam nii kiire, kui varem. Mõnikord jällegi ei pruugi tal enam olla õigus igapäevastes arusaamistes. Vahest  ta unustab asju rohkem kui varem, kuid avalikult ei ole ta nõus seda tunnistama. Temale endale vaatab siiani peeglist vastu täiesti täiuslik mees. Aga just nüüd, kui  lapsed on lõpuks suured, kodu mõnusalt tühi ja lõpuks ometi aeg kahele - temale ja tema naisele, hakkab see kõik väga ootamatult endast teada adma. Ja ilmselt just selle kõige pärast otsustab vanaisa võidelda lõpuni ja jääda kõigest hoolimata olukorra peremeheks. Selle tekstiga töötades oleme Kermesega proovisaalis tihti silmad imestusest suured seisnud ja mõelnud, et on ikka uskumatu vana... Ta on vahel lihtsalt ootamatult järsk ja tundub, et tal puudub suur ports taktitunnet.”

Vanaisa teksti autor on islandlane Bjarni Haukur Thorsson, kes on kirjutanud ka viimasel kahel aastal Monoteatri lava täitnud ja ülimenukaks osutunud monokomöödia Isa. Teksti on tõlkinud Kadre Vaik. Muusikalise kujunduse eest hoolitseb Jarek Kasar. Visuaalid ja graafika on loonud Mihkel Uba ning Varmstudio. Lisaks Jan Uuspõllule pakub nauditava rolli Tallinna Linnateatri näitleja Piret Kalda.

Tavapilet 15 €
Sooduspilet 12 €*

* Sooduspilet kehtivad õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel, mis tuleb kaasa võtta ka etendusele tulles.

NB! Pilet tuleb osta ka imikutele ja väikelastele. Neile tuleb osta tavapilet. 

Ratastooliga külastaja saab tulla etendusele tasuta.  Invaliidi saatja ostab tavapileti.

Etendus toimub kahes vaatuses, ühe vaheajaga. 

Etenduse kestvus koos vaheajaga orienteeruvalt 2 tundi 10 minutit.  

Sissepääs alates kl 18.00

Pildistamine keelatud!

Etenduste pileteid ümber ei vahetata ja tagasi ei osteta.

Hilinejaid saali ei lubata VABANDAME

Täpsem info/kontaktandmed:

Teatrisaalis.

Eelmüük k/m Kannel kassas (tel. 7868676) ja Piletilevi müügipunktides.

Lisatud pildid:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
aprill 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
< märtsmai >

Üritused e-postile: