SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: MUUILMAMUUSIKA kontsert: Le Grand Bateau (Belgia)
Kuupäev: 13.03.2012
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

 

Le Grand Bateau (Belgia)

Elurôômus kvintett Flandria ja Valloonia piirialadelt annab prantsuse šansooni pikale traditsioonile uut elujôudu jazzilikult nôtke, rockilikult rütmika ja ladina-ameerikalikult särtsaka originaalloominguga. Kevadiselt kerge, kuid muusikaliselt mitmekihiline muusika peaks sobima argipäeva lôpetuseks nagu kirss koogile.

 

YVES MEERSSCHAERT - klahvpillid

ASTER VAN VAERENBERGH - laul

THOMAS NOEL - klahvpillid, kitarrid, vokaal, etc.

TOM DE WULF - löökriistad

KOEN KIMPE - kontrabass

www.legrandbateau.com

www.youtube.com/watch?v=D1qletEunB4 

***

Le grand bateau’ (suur laev, pr.k.) on nimetus, mille all tunti esimesi kruiisilaevu, mis kündsid maailmameresid möödunud sajandi algupoolel. Sügaval ookeaniauriku kõhus asus tingimata jazziklubi, kus õhtukleitides daamidele ja smokkides härrastele esines tavaliselt terve orkester. See noobel miljöö on ajamere hoovustega kaugustesse triivinud, kuid Suur Laev on tagasi.

Kahe aasta eest korraldas juhus ühe õnneliku kohtumise. Yves Meersschaert, Madalmaade muusikaringkondades juba tuttav nimi, oli külas kolleegil, kelle noorem õde Aster ulatas talle häbelikult paar omasalvestatud laulukest - kuulamiseks ja hindamiseks. Nädala möödudes oli Yves tagasi, seekord juba oma lugudega. Ettepanek neid laulda tuli Asterile ootamatult, aga loomulikult ei lükanud ta seda tagasi. Renaix’ist pärit Yves oli kodust kaasa saanud suurepärase klaverimängu ja täieliku kakskeelsuse – kodus räägiti prantsuse, koolis flaami keelt. Luksemburgis sündinud preili Van Vaerenbergh oli lõpetanud kunstikooli, kuid janunes muusikalist eneseväljendust nagu lilleke vett. Erinevalt Yves’ist tegi Aster muusikuteel alles esimesi ebakindlaid samme, kuid loominguline vooluring nende vahel oli kiire tekkima. Jutustaja hääl oli ainus, mis Yves’i lugudest veel puudus ja Asteri oma sobis selleks imeliselt. Katusekambris sündinud lõbus-kentsakas maailm võis ellu ärgata, kuid see oli alles algus.

Kümme kuud hiljem kutsuti Genti kanalite kallastelt pardale veel kolm muusikut ning Le Grand Bateau hiivas ankru, et salvestada esimene kauamängiv juba kvintetina. „La mesure“ ilmus möödunud kevadel ning jõudis kiiresti ka raadiojaamade play listidesse. Enne kui keegi hingatagi jõudis, tuli tellimus kirjutada muusika tuntud koomiksikunstnik Jean-Claude Servais’ (www.jc-servais.com) graafilisele romaanile „Le dernier brame“. Raamat koos sellest inspireeritud muusikaga ilmus möödunud sügisel.

Tänaseks on Le Grand Bateau esinenud Prantsusmaal ja Beleluxi maades, kontsert-reis Eestisse on ansambli esimene pikem turnee, mille avalöögid kôlavad Võrus. Pardal päikesepaisteline prantsuse šansoon, trümmides jazzi-, rocki- ja ladinagruuvidest jahvatatud vürtsid ning purjedes värsked tuuled Euroopast – nii tuuakse kevad Eestimaale.

MUUILMAMUUSIKA

Täpsem info/kontaktandmed:

Teatrisaalis.

Sooduspilet 4 € ja täispilet 6 €

Eelmüük k/m Kannel kassas (tel. 7868676) ja Piletilevi müügipunktides.

Lisatud pildid:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
juuni 2021
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
< maijuuli >

Üritused e-postile: