SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: RAKVERE TEATRI etendus lastele "TUHKATRIINU"
Kuupäev: 20.02.2012
Kell: 13:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Tuntud muinasloo järgi näidendiks kirjutanud Toomas Suuman

Tuhkatriinu

Õnn ei hüüa tulles

 Lavastaja Toomas Suuman
Kunstnik Kristi Leppik
Tuhkatriinu osas Natali Lohk, teistes osades Silja Miks, Marin Mägi, Liisa Aibel, Helgi Annast, Margus Grosnõi, Indrek Apinis, Maarika Mesipuu    

Esietendus 10. detsembril 2011 Rakvere Teatri suures saalis.

Vana armsa „Tuhkatriinu“ toob lavale Toomas Suuman, kes vaatab klassikale oma nurga alt. Sedapuhku toimuvad sündmused ühes väikeses mereäärses linnakeses, kus üks tüdruk kaotab oma ema. Linnakeses, kus kuningapoeg ei tahagi valitseda, vaid hoopis lennukiga ringi sõita. Seal on võõrasema, kes usub, et inimene saavutab kõike, mida vaid tahab. On tema tütred, kes tahavadki seda kõike saada. On haldjas, kes tuleb appi siis, kui on tõesti nõnda raske, et enam ei jaksa. Ja on muidugi õnn, kes kogu selle mässu keskel vaikselt ootab ja loodab, et ta lõpuks ära tuntakse. Sest kui juba õnnetus ei hüüa tulles, siis õnn ei hüüa hoopiski. Õnn tahab meid õnnelikuks teha.

Öeldakse, et õnnetus ei hüüa tulles! Küllap see nõnda on! Seepärast peavad inimesed, nii suured kui väikesed, ettevaatlikud olema, et ilmaaegu omale õnnetust ja pahandust kaela ei tõmbaks. Ettevaatlikud kõnniteel ja sõiduteel, ettevaatlikud teravate asjadega, ettevaatlikud sõnade ja mõtetega. Miks? Et halvasti ei läheks!

Aga kui juba õnnetus tulles ei hüüa, siis õnn ei hüüa hoopiski! Õnn tuleb vaikselt ja salakesi. Tuleb suurte inimeste, tuleb laste juurde. Tuleb ja ootab, et teda märgataks ja vastu võetaks. Inimestel on aga palju töid ja toimetusi. Neil on palju muresid ja plaane. Nad lärmavad kõva häälega ja tahavad saada rikkaks ja kuulsaks või siis lihtsalt – õnnelikuks! Õnn ei lärma. Tema vaid ootab. Ootab siinsamas – koduukse taga. Ootab akna all. Ootab sinu ja minu ja tema kõrval. Ootab ja jutustab muinasjuttu õnnest. Jutustab hästi vaikselt. Tuleb ainult natuke kuulata. Tuleb osata kuulata. Tuleb osata vaadata. Ja kui õieti vaatad siis vaatab sinu õnn sulle vastu ja naeratab.

See lugu on tüdrukust, kes oli väga õnnetu. Nõnda õnnetu, et ei tahtnudki enam oma õnne näha ega kuulata! See lugu on tüdruku õnnest, kes veel ei teadnudki, et ta just tüdruku õnn on. Ja veel on see lugu sellest, kuidas õnnetu tüdruk ja tema õnn teineteist leidsid ja koos õnnelikuks said.

Palju õnne teile kõigile, suured ja väikesed inimesed!

Toomas Suuman

Etendust mängitakse ilma vaheajata! Etenduse pikkus on 1:10

Täpsem info/kontaktandmed:

Teatrisaalis.

Pileti hind 5 €

Lisatud pildid:

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
september 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
< augustokt >

Üritused e-postile: