SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused

Näitused

Näituse nimetus: Jaanus Orgusaar
Toimumise aeg: 31.05.2010-18.06.2010
Korrus: II korrus
Näituse kirjeldus:

Võru Linnagaleriis Jaanus Orgusaar´e isiknäitus 31.05.10-18.06.10
Jaanus Orgusaare esimese personaalnäituse puhul 2004. aastal Tallinna Linnagaleriis on pressitekstis Anders Härm kirjutanud: "Orgusaar on kunstnik, kes teadvustab oma loomingu protsessi ja tegeleb selle mõtestamise ja kontseptualiseerimisega. Ta keeldub reglementeeritud väärtussüsteemidest, mida ta ei soovi esindada ja piiratud moemängudest, mida ta ei soovi kaasa mängida." Kuue aasta tagune tähelepanek käis eelkõige Jaanus Orgusaare kui moekunstniku kohta, sest ka toonane näitus keskendus disainijalatsitele, kuid nii nagu kunstnik ise tollal väljendus, ei keskendunud näitus moeteadlikkusele ega ka jalatsifetisile, mis iseenesest on põnevad ning Eesti kontekstis suhteliselt vähe läbimängitud teemad, vaid "need olid tähelepanekud elust, mis on leidnud teostuse materjalis läbi (kunstniku) nägemuste, arusaamiste, tunnete ja avastuste. Mingid vastused või visioonid vastustest".
Möödunud kuue aasta jooksul on Jaanus Orgusaar oma tegevusvaldkonda laiendanud: tema loodud objektid (disain) ei ole põnevad (innovatiivsed, progressiivsed) moedisaini objektid ega ka laiemalt disainiobjektid omaette, vaid eelkõige kontekstis toimivad objektid. Nii ühendas aasta tagasi Kunstihoone galerii ja tänavu Võru Linnagalerii väljapanek unikaaldisaini ja arhitektuuri, eset (objekti) ja keskkonda. Kunstnikku on huvitanud, kuidas "saaks võimalikult efektiivselt ja säästvalt integreerida ehitisse juba algfaasis mööbel. Näiteks raamaturiiul kui kandekonstruktsiooni osa." Eriti on Orgusaart
paelunud sfääriline arhitektuur nii ehitise kui ka selle optimaalse sisekujunduse mõttes.
Näitusel on näha kunstniku unikaaldisaini kollektsioon ja "Unistuste Ateljee" arhitektuurilised maketid.
Jaanus Orgusaar põhjendab ise oma väljapanekut:
"Need kaks, disain ja arhitektuur on minu jaoks tihedalt seotud ning saavad alguse ühest allikast. Mind on inspireerinud Platoni viis keha (eriti tetraeeder ja ikosaeeder), mis vaatamata iidsele päritolule ja lihtsusele on siiani ruumi mõistmise alus ning justkui inimese dimensioonide taju piir. Püüdlen selle taju laiendamise ja nende piiride ületamise poole.
Kõik mu objektid on otsesemalt või kaudsemalt inspireeritud bioonikast ja pühast geomeetriast. Tahan luua oma disaini, ruumis arenevaid vorme, mis materialiseerudes loodetavasti pakuvad elamusi ka vaatajale ning ideaalis avardaksid meie ruumitaju. Omalt poolt ei tahaks kunagi loobuda jalgratta leiutamisest."
Hiljaaegu möödunud disaini- ja arhitektuuriaastate ning järjest suuremat tähendust omandava ökoloogilise maailmahoiaku valgusel on Jaanus Orgusaare keskkonda sobituvatel objektidel eriline tähendus.

 
Kultuurikalender
august 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
< juulisept >

Üritused e-postile: