SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
Piletiinfo
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Külastaja meelespea
  Koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused

Kino Kannel

Ooperi "Norma" ülekanneAjakava
K 13. veebruar 18:00
Sisututvustus:

NORMA

Vincenzo Bellini
Libreto Felice Romani.

Ooper kahes vaatuses
Itaalia keeles, ingliskeelsete subtiitritega ja eestikeelse kavalehega.

Ooperi ülekanne Võru kinos Kannel 13. veebruaril kell 18:00.
Ülekande salvestus Opéra Royal de Wallonie ooperiteatrist. Salvestatud etendus toimus 28. oktoobril 2017.

Pilet 10 € / 8 €.

OSTA PILETID PILETILEVIST

Pikkus 2 tundi 55 minutit koos vaheajaga:
Esimene vaatus 1 tund 26 minutit
Vaheaeg 15 minutit
Teine vaatus 1 tund 14 minutit

Meeskond
Dirigent - Massimo Zanetti
Lavastaja - Davide Garattini Raimondi
Lava- ja valguskunstnik - Paolo Vitale
Kostüümikunstnik - Giada Masi
Koormeister - Pierre Iodice

Osades
Norma - Patrizia Ciofi
Adalgisa - Josè Maria Lo Monaco
Pollione - Gregory Kunde
Oroveso - Andrea Concetti
Clotilde - Réjane Soldano
Flavio - Zeno Popescu

Opéra Royal de Wallonie koor ja orkester

Sisukokkuvõte
Esimene vaatus
Esimene stseen: druiidide salu
Oroveso juhtimisel palvetavad druiidid, et saabuks võit sissetunginud roomlaste vastu. Nad palvetavad, et jumal innustaks Normat, et naine juhiks gallid sõtta. Kõik lahkuvad templisse.

Saabuvad Pollione ja Flavio. Kuigi Norma on salaja oma vandeid murdnud, et ta saaks meest armastada ja on mehele kaks last sünnitanud, on Pollione armastus naise vastu jahtunud. Ta on armunud preestrinna Adalgisasse. Mees väljendab kahetsust ja kirjeldab oma unenägu, kus ta oli Adalgisaga abiellumas, kui järsku kerkis suur torm. Norma maksis oma truudusetule mehel kätte ja seda saatsid tema armsama ja laste nutt. Kõlab gong, mis tähistab Norma saabumist. Flavio tahab koos oma sõbraga lahkuda, kuid Pollione seisab kindlalt ja lubab armastuse jõuga vastaste vastu seista.

Saabub Norma, kelle sõnul pole aeg roomlaste vastu astumiseks veel käes ja Rooma langeb üks päev ise. Ta pöördub kuujumalanna poole, et see tooks maailma rahu, nagu see valitseb taevas. Druiidid soovivad, et kättemaksu puhul kannataks Pollione esimesena. Norma kinnitab endale, et ta ei suuda meest karistada ja soovib, et mees armastaks teda nagu alguses.

Templisse saabub Adalgisa, kes meenutab kahetsusega esimest korda, mil ta Pollionega kohtus. Saabub Pollione, kes kutsub naist praeguse jumala asemel teenima hoopis armastuse väge. Adalgisat tõmbab tema religioon, kuid Pollione on pealetükkiv ja teatab, et lahkub järgneval päeval Rooma. Ta anub, et naine tuleks koos temaga ja lõpuks Adalgisa nõustub.

Teine stseen: Norma eluruumid
Norma on rahutu ja laseb teenijatüdrukul Clotildel oma lapsed ära viia, kuna tal on nende suhtes vastakad tunded. Ta ütleb Clotildele, et Pollione on Rooma tagasi kutsutud ja naine pole kindel, kas mees tema ja lapsed kaasa võtab. Saabub Adalgisa, kes tunnistab, et on armunud. Ta kirjeldab, kuidas armastus temas võimust võttis, mille kaudu Norma tunneb ära enda armuloo. Adalgisa soovib andestust, mida Norma talle ka pakub ja vabastab naise preestrinna vannetest. Norma laseb Adalgisal armastatut kirjeldada ja selgub, et meheks on ruumi sisenenud Pollione. Norma on mehe peale raevus. Algselt segaduses Adalgisa saab aegapikku tõe teada. Norma peab Pollionet reeturiks. Pollione tahab, et Adalgisa temaga tuleks, kuid naine soovib, et mees ta üksi jätaks. Normat kutsutakse templisse ja Pollione lahkub.

Teine vaatus
Esimene stseen: Norma eluruumid
Norma püüab leida vaprust, et oma magavaid lapsi mõrvata, kuna Gallias neid piinataks ja Roomas saaks neist orjad. Norma laseb Clotildel Adalgisa enda juurde kutsuda. Ta laseb Adalgisal vanduda, et naine täidaks tema palve. Nimelt on ta otsustanud endalt elu võtta ja soovib, et Adalgisa viiks lapsed roomlaste laagrisse Pollione juurde ja saaks tema uueks kaasaks. Liigutatud Adalgisa lubab roomlaste laagrisse minna, kuid selleks, et Pollionele Norma leinast rääkida, lootuses, et mehe armastus Norma vastu taas tärkaks. Adalgisa ütleb Pollionest lahti, lubab Normaga jääda ja Norma nõustub.

Teine stseen: salu
Druiidid ootavad aega, mil saaks roomlasi rünnata. Oroveso toob neile jumalatelt uudiseid: Pollione asemel tuleb veelgi julmem valitseja ning aeg rünnata pole veel kätte jõudnud. Nad lubavad oma tõelisi kavatsusi mitte välja näidata ja lähevad rahumeelselt laiali.

Kolmas stseen: Irminsuli tempel
Norma on kindel, et Pollione kuulab Adalgisat ja naaseb tema juurde. Saabub Clotilde, kes teatab, et Adalgisa plaan ebaõnnestus. Kuigi algselt peab Norma Adalgisat reeturiks, saab ta peagi teada, et Adalgisa soovib taas preestrinnaks hakata, kuid mees lubas ta jõuga kaasa võtta. Kõlab gong. Norma lubab kätte maksta ja kutsub druiidid sõtta.

Riituse lõpetamiseks on vaja ohvriandi. Templist saadakse kätte Pollione. Norma lubab mehe ohverdada, kuid ei suuda seda teha ja teatab, et peab ohvrit esmalt küsitlema.

Ta käsib mehel Adalgisast eemale hoida, kuid Pollione keeldub. Seepeale lubab Norma oma lapsed mõrvata ja kinnitab, et hukkuvad mitte ainult roomlased, aga ka Adalgisa. Pollione anub, et lõpetataks hoopis tema elu. Norma kutsub druiidid kokku ja teatab üks preestrinna on oma vandeid murdnud ja oma riigi reetnud. Ta paljastab, et on ise süüdi ja tema peab ohverdama. Süümepiinades Polliones süttib taas armastus Norma vastu ja ta palub naiselt andestust.

Norma palub Orovesol oma lapsi kaitsta. Kui Oroveso nõustub, on Norma valmis tuleriidale astuma. Pollione on otsustanud Normaga ühineda, et teispoolsuses algaks nende igavene armastus.

http://vorukannel.ee/files/norma500px.jpg

Lingid:
 
Kultuurikalender
august 2019
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< juulisept >

Üritused e-postile: