SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
Piletiinfo
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused

Kino Kannel

Ooperi "Don Giovanni" ülekanneAjakava
K 16. jaanuar 18:00
Sisututvustus:

DON GIOVANNI

Wolfgang Amadeus Mozart
Libreto Lorenzo Da Ponte.

Ooper kahes vaatuses
Itaalia keeles, ingliskeelsete subtiitritega ja eestikeelse kavalehega.

Ooperi ülekanne Võru kinos Kannel 16. jaanuaril kell 18:00.
Ülekande salvestus Teatro La Fenice ooperiteatrist. Salvestatud etendus toimus 20. oktoobril 2018.

Pilet 10 € / 8 €.

OSTA PILETID PILETILEVIST

Pikkus 3 tundi 8 minutit koos vaheajaga:
Esimene vaatus 1 tund 29 minutit
Vaheaeg 15 minutit
Teine vaatus 1 tund 24 minutit

Meeskond
Dirigent - Stefano Montanari
Lavastaja - Damiano Michieletto
Lavakunstnik - Paolo Fantin
Valguskunstnik - Fabio Barettin
Kostüümikunstnik - Carla Teti
Koormeister - Claudio Marino Moretti

Osades
Don Giovanni - Alessandro Luongo
Komtuur - Attila Jun
Don Ottavio - Antonio Poli
Donna Anna - Francesca Dotto
Donna Elvira - Carmela Remigio
Leporello - Omar Montanari
Zerlina - Giulia Semenzato
Masetto - William Corrò

Sisukokkuvõte

Esimene vaatus

Esimene stseen. Komtuuri aed
Don Giovanni teener Leporello ootab oma isandat, kes on läinud Komtuuri majja, et võrgutada majaperemehe tütart, Donna Annat. Ilmub Don Giovanni ja teda jälitav noor naine. Don Ottavioga kihlatud Donna Annal on õnnestunud mehe lähenemiskatsed peatada ja nüüd üritab ta välja selgitada võõra identiteeti. Oma tütre karjete peale saabub Komtuur, kes järgnevas duellis Giovanniga saab surmavalt haavata. Leporello ja tema isand põgenevad. Abi otsima läinud Anna naaseb oma kihlatuga ja leiab oma isa surnukeha. Anna palub Ottaviol oma isa surma eest kätte maksta.

Teine stseen. Väljak Don Giovanni palee kõrval

Giovanni ja Leporello otsivad uusi seiklusi ning kohtavad Donna Elvirat, Giovanni kunagist  vallutust, kes on tahtnud mehele kätte maksta. Kohe, kui elumees oma endise armukese ära tunneb, otsustab ta lahkuda ja jätab Leporello ülesandeks Elvirale selgitada, miks ta naise maha jättis. Seepeale loetleb teener naisele ette terve rea Giovanni vallutusi. Elvira lubab oma reeturlikku armukest karistada ja lahkub.

Kolmas stseen. Maapiirkond
Zerlina ja Masetto tähistavad koos talupoegadega oma lähenevat pulma. Saabuvad Giovanni ja Leporello. Giovanni märkab kohe pruudi ilu ja proovib peiust vabaneda. Selleks kutsub ta kõik pulmapeolised oma maakodusse. Leporello tõmbab Masetto külalistega kaasa, kuid peig näeb Giovanni plaani läbi ja soovib Zerlinaga kokku jääda. Neiuga üksi jäänud Giovanni üritab naist uhkete lubatustega võrgutada. Järsku saabub Elvira, kel õnnestub Giovanni plaanid nurjata ja ta lahkub koos Zerlinaga. Saabuvad Anna ja Ottavio. Nad plaanivad kättemaksu Anna isa mõrvarile, kuid teadmata, et selleks on Giovanni, paluvad nad temalt abi. Saabub Elvira, kes süüdistab Giovannit truudusetuses. Giovanni sõnul on naine on hull. Anna tunneb Giovanni hääle ära ja mõistab, et mees tappis tema isa. Anna palub taaskord oma kihlatul kätte maksta. Veel kahtlev Ottavio lubab tõe välja selgitada ja oma armsama soovi täita. Samal ajal plaanib Giovanni korraldada pidustused ja loodab seal endiselt noore Zerlina ära võrgutada.

Neljas stseen. Don Giovanni palee aed
Masetto noomib Zerlinat tema truudusetuse eest, kuid neiu üritab meest oma süütuses veenda. Giovanni häält kuuldes otsustab Masetto varjuda ja Giovanni lähenemiskatset pealt vaadata. Masettot nähes otsustab Giovanni nad mõlemad viivitamatult peole kutsuda. Saabuvad kolm maskeerunud külalist – Ottavio, Anna ja Elvira – keda Giovanni ära ei tunne ja kutsub ka nemad peole.

Viies stseen. Don Giovanni balliruum
Pidustuste käigus üritab Giovanni Zerlinat võrgutada. Ta palub Zerlina tantsima ja üritab neidu seejärel kõrvalruumi vedada, kuid naise karjatus paljastab ta. Mees üritab teos süüdistada Leporellot, kuid tema plaan nurjub. Giovanni satub piiramisrõngasse, kuid tal õnnestub põgeneda.

Teine vaatus

Esimene stseen. Tänav Donna Elvira maja kõrval
Leporello on otsustanud oma peremehe juurest lahkuda, kuid Giovanni veenab teda edasi jääma. Nad vahetavad rõivad, et Giovanni saaks Elvira teenijatüdrukut võrgutada. Kui aknale ilmub Elvira, kinnitab Leporelloks varjunud Giovanni, et kahetseb oma tegusid. Elvira tuleb tänavale ja lahkub koos teenijaga, keda ta peab Giovanniks. Giovanni saab nüüd esitada serenaadi Elvira teenijatüdrukule. Saabuvad Masetto ja tema sõbrad, kes plaanivad Giovanni ära tappa. Seltskond ei tunne Giovannit ära ja peavad teda Leporelloks. Masetto küsib temalt uudiseid oma peremehe kohta. Giovanni kasutab olukorda ära, jääb Masettoga üksi ja annab talle korraliku keretäie. Saabub Zerlina, kes lohutab oma vigastatud armsamat.

Teine stseen. Pime hoov
Anna, Ottavio, Zerlina ja Masetto piiravad Giovanniks maskeerunud Leporello ümber, kuid Elvira üritab meest kaitsta. Pääsemiseks on teener sunnitud oma maskeeringu paljastama ja tal õnnestub napilt põgeneda. Nüüdseks Giovanni süüs veendunud Ottavio tõotab mehele kättemaksu. Elvira on Giovanni reeturlikkuse pärast vihane, kuid tunneb talle endiselt kaasa.

Kolmas stseen. Komtuuri kujuga surnuaed
Giovanni kohtub Leporellogo ja räägib talle oma järjekordsest vallutusest, kelleks oli Leporello  armuke. Komtuuri hääl teispoolsusest hoiatab Giovannit, et tema naer lõppeb enne koitu. Vastuseks kutsub Giovanni Komtuuri õhtusöögile ja kuju nõustub.

Neljas stseen. Donna Anna tuba
Ottavio kinnitab Annale, et Giovanni teod saavad peagi karistatud ja küsib Annalt, kas naine nõustub tema abieluettepanekuga. Kuid naine pole oma isa surmast endiselt toibunud, palub mehel veel oodata ja kinnitab oma armastust Ottavio suhtes.

Viies stseen. Don Giovanni maja
Giovanni ja Leporello naudivad rikkalikku õhtusööki ja vallatlevad. Saabub Elvira, kes anub, et Giovanni oma elu muudaks. Kuid Giovanni ei vasta Elvira palvetele ja naine lahkub. Õhtusöögile saabub Komtuuri kuju. Komtuur pakub Giovannile viimast võimalust pattu kahetseda, kuid mees keeldub, pärast mida kantakse ta põrgusse. Saabuvad Anna, Ottavio, Elvira, Zerlina ja Masetto, kes otsivad Giovannit, kuid Leporello kinnitab neile, et tema isand pole enam elavate kirjas. Anna ja Ottavio kavatsevad pärast leina-aastat abielluda, Elvira veedab oma ülejäänud elu kloostris, Zerlina ja Masetto lähevad koju õhtusöögile ning Leporello läheb kõrtsi paremat peremeest otsima.

http://vorukannel.ee/files/DonGiovanni500px.jpg

Lingid:
 
Kultuurikalender
juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
< juuniaugust >

Üritused e-postile: